WIFI4EU: linn, kuhu saab helistada, on teada

Pärast kahte taotlusetappi, milles osales üle 23 tuhande linna, peaks oktoobris algama kolmas konkurss Euroopa programmile WIFI4EU. Nüüd avaldab Euroopa Komisjon nimekirja abikõlblikest linnadest, sealhulgas umbes 300 portugallast.

Taotluse viimases etapis esitas tasuta WiFi-võrkude taotlusi enam kui 10 tuhat linna, kes soovivad saada iga saadetud vautšeri eest 15 tuhat eurot. Portugal jättis teise kutse 80 võitnud omavalitsusega, sealhulgas Alcochete, Barreiro, Cascais, Castelo Branco, Lamego, Mêda, Odivelas, Seixal ja Vila Real de Santo António.

WIFI4EU eesmärk on paigaldada avalikesse kohtadesse leviala, et kõik saaksid Internetile vabalt juurde pääseda. Selleks on ta eraldanud 120 miljonit eurot, et rahastada tasuta Interneti-juurdepääsu pakkumist Euroopale ning platvormi loomist, mis haldab kasutajate identiteeti erinevates võrkudes.

Pargid, väljakud, haiglad, meditsiinikeskused, avalikud hooned, muuseumid ja raamatukogud, samuti rongi- ja bussijaamad võimaldavad seega elanikele ja mitteresidentidele tasuta juurdepääsu lihtsa autentimisprotsessiga, ilma reklaami ja isikuandmete kaitseta .

Euroopa programmis on raportööriks Portugali parlamendiliige Carlos Zorrinho ja eraldas 120 miljonit eurot, et rahastada Euroopasse tasuta Interneti-juurdepääsu pakkumist ja platvormi loomist, mis haldab kasutajate identiteeti erinevates võrkudes.