WIFI4EU: Viimane taotlusvõimalus avati 3. juunil - telekommunikatsioon

WIFI4EU: Viimane taotlusvõimalus avati 3. juunil – telekommunikatsioon

See on WiFi4EU programmi neljas ja viimane üleskutse, millel on käivitamisel küll mõningaid probleeme, kuid mis on taganud Euroopa linnade huvi pääseda eelarvele 14,2 miljonit eurot, mille tagavad Euroopa juhid, et tagada juurdepääs ruumis olevatele tasuta WiFi-võrkudele avalik.

Viimane võistlus lükati edasi COVID-19 pandeemia tõttu, kuid on nüüd jätkunud. Selles etapis avatakse taotlus 3. juuni kell 12 keskpäeval ja suletakse 4. juunil kell 16.00 pärast mudelit "kes ees, see mees" saab seda kohandada vastavalt geograafilistele piirkondadele, et igaüks neist jagaks rohkem kui 947 väärtuses 15 tuhat eurot.

Portugalis on 254 linna saanud Wi-Fi-võrkude paigaldamiseks vautšereid kogusummas 3,8 miljonit eurot, mis vastab 82% -le kõigist Portugali linnadest. Seetõttu mainis Anacom, et veel oli 54, mida ei arvestatud, ja et neil oli nüüd võimalus.

Linn on juba kaetud WiFi4EU vautšeritega

SAPO TEK järgis WIFI4EU algust ja heakskiitu, reporter oli Portugali parlamendiliige Carlos Zorrinho, kes soovis vähendada digitaalset lõhet, eriti maapiirkondades, ja suurendada juurdepääsu veebipõhistele avalikele teenustele. Samal ajal on idee anda eurooplastele uutmoodi tasuta internetiühendus kodus või teistesse liikmesriikidesse reisides, millel on ühtne ja turvaline juurdepääs.

Portaali WiFi4EU ja linnavolikogu kaudu tehtud avaldused, kes on huvitatud osalemisest, peavad registreerima nii kiiresti kui võimalik, kui nad pole seda veel teinud, sest pärast viimase kõne algatamist tuleb protseduuri jätkata suurenenud kiirusega, hoiatab Anacom.

Selle algatuse küsimustele vastamiseks on kasutajatoe saadaval portaalis WiFi4EU ja küsimustele saab vastata e-posti teel Euroopa Komisjoni või Anacomi kaudu.