Wii U: pool aastat vigadest õppimine ja raskuste ületamine

Wii U: pool aastat vigadest õppimine ja raskuste ületamine

Täna on Nintendo Wii U uue elu esimene päev. Konsool on sama ja Jaapani tehnoloogia kontseptsioon soovib pakkuda ka teistsugust mängukogemust. Kuid täna, elektroonilise meelelahutuse Expo (E3) käivitamise päeval, on konsoolitootjate esimene mänguvoor läbi ja turg on vaiksem, võrreldavam.

Wii U esimesed kuus kuud, mis lõppesid mai lõpus, tähistas suur segadus: oodatust madalam müük, kriitika mänguökosüsteemi kohta, suuremate arendusstuudiote vähene toetus. Positiivne on see, et Miiverse ja Wii U mängupuldi sotsiaalne aspekt pole mitte revolutsiooniline, vaid erinev.

Nintendo Portugali kommunikatsiooniametnik Jorge Vieira lükkas esialgse ebaõnnestunud idee tagasi ja paljastas TeK-ga vesteldes, et Portugalis oli konsoolimüük isegi üle Nintendo seatud ootuste. Riiklikul tasandil olid müügieesmärgid dünaamilised, peamiselt tänu finantskriisile, millega konsoolid tegelesid.

Seevastu Jaapani mängudele ja konsoolifirmadele spetsialiseerunud väljaande FNintendo peatoimetaja Nuno Neveda leiab, et “Wii U esimesed kuus kuud pole kaugeltki hiilgavad olnud”. Nuno Neveda räägib endiselt neljast viletsast kuust sellistel võtmeturgudel nagu Suurbritannia, kuid näitab ĂĽles enesekindlust pöördepunktis, mis võiks olla E3, eriti kui arvestada mängude kataloogi laienemist.

TeK võttis ühendust ka mängude ja konsoolimüügile spetsialiseerunud mänguketiga, et teada saada, kuidas Wii U kasutajatega töötab. Vastust ei tulnud kunagi.

Nintendo Wii U

Sisestage mĂĽnte

Mängude puudumist peeti oodatust madalama mĂĽĂĽgi selgituseks. Jorge Vieira vaidlustab idee, et Wii U siseneb turule läbimõeldud mängude kataloogiga – kolme AAA tiitli ja vabamängudega. Nuno Neveda eelistab lisaks numbritele välja tuua ka teisi näitajaid: ka kvaliteet on oluline. “Mängud loetakse ĂĽhe käe sõrmedel, mis võib potentsiaalseid ostjaid tõeliselt meelitada,” selgitas Nintendo toimetaja TeK-le.

Zombie U ja Lego City Undercover on kriitiliselt hinnatud mängude hulgas – sealhulgas FNintendo – ja palju muud teel, näiteks Bayonetta 2 või “Luigi aasta”.

Kuid probleemid, mida Wii U esitles turustamise esimesel poolel, ulatusid mängimisest kaugemale. FNintendo toimetajate jaoks näeb videomängutööstus ise konsoole kui “võimetut võistelda uue põlvkonna koha eest päikese käes”. Elektroonilise kunsti juhtum, mis näib olevat jätnud partnerluse, mida reklaamitakse kui “enneolematut”, on viimaste Nintendo konsoolide seisukohast ainult äärmusliku positsiooni kulminatsioon.

Kahtlemata. Töötlemise ja graafika osas jääb Wii U konkurentidele alla. Kuid selle tee valis Nintendo ja mõnel inimesel on sellega kõik korras. Arendustuudiod on Jaapani tehnikapoolel, nagu näitab Jorge Vieira – näiteks Sega, Ubisoft ja mitmed sõltumatud tootjad – ning Nintendo on alati lootnud iseendale, et toetada käivitatud mängu osa.

Tänavune E3 täidab tĂĽhimiku: “Wii U mängukataloog pole nii lai, kui peaks”, tunnistab Nintendo Portugali juht.

Nintendo Wii U

Võrrandid luuakse kõigi muutujatega

Kuid Sony ja Microsoft ei tea, kuidas on mängijate kogukonna ülalpidamine ja Nintendo on garanteerinud meelelahutuse miljonitele inimestele kogu maailmas. Olge Xbox One ja Playstation 4 jaoks tähelepanelik. Kui selle aasta E3 pole hästi planeeritud, võib Nintendo naerda.

„Uue Xboxi ja PS4 kõrval on lihtsam näha, kas Wii U tapjarakendus aitab teil paremaks saada. Paradoksaalsel kombel võite arvata, et uue konsooli mõju võib olla Nintendo konsoolide jaoks positiivne. Nii arvab Nuno Neveda.

Vaatamata platvormide graafilistele erinevustele ei olnud kvalitatiivsed hĂĽpped nii suured kui need, mis toimusid ĂĽleminekul konsoolidelt teiselt põlvkonnalt kolmandale. Sellepärast võivad mängulood ja mängureĹľiimid mängijate valikuid tugevalt kaaluda – Jorge Vieira arvates on see põhiline punkt ja Nintendo on Nintendo Wii ajast alates vaeva näinud.

“Mida saab mängust välja võtta, on see, et see on oluline,” lisas RP Nintendo Portugal. Sideohvitser näib siiski kindel, et kahtlemata Xbox One ja Playstation 4 tulek “raputab turgu”.

„Põlvkondlikus perspektiivis“ on Nintendo eeliseks ka see, et ta suudab konsooli konkurentidest kiiremini käivitada – kuna sellest teatati varem ja see ei olnud seotud tehniliste näitajatega.

Nintendo Wii U

Lugu, mida on korratud

Õnnetu algus lõi läbi kõik konsoolid, nagu meenutab Jorge Vieira, kes vaatamata sellele, et on Wii U-l hinna langetamist eitanud, peab Nuno Nevedal varem või hiljem minema.

Kuni Xbox One ja Playstation 4 hinna selgumiseni ei tee Nintendo kindlasti midagi.

Põnev on näha, kuidas konsoolid, mida peetakse konkurentidest „madalamateks”, isegi konkreetseid tõendeid esitamata, juhivad kasutajate ja valdkonna enda peas saltosid.

Eelvaadena järgnevatel kuudel toimuvast kutsutakse TeKi lugejaid ĂĽles jagama oma mõtteid Wii U elu esimesest poolest ja sellest, kuidas nad nägid videomänguturgu koos “ratsaväe” saabumisega, keda kehastavad Xbox One ja Playstation 4.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi