WiLAN võidab ja Apple peaks patentide rikkumise eest maksma 85 miljonit dollarit

WiLAN võidab ja Apple peaks patentide rikkumise eest maksma 85 miljonit dollarit

Pärast enam kui aastast soolamist sai see lõpuks nende kahe vahel sassi Apple ja kanadalane WiLAN ĂĽle – aga mitte Cupertino hiiglaste õnneks.

Ent meenutagem enne “halbade uudiste” kommenteerimist juhtumit: 2018. aastal sĂĽĂĽdistati Apple-d (ĂĽheksakĂĽmmend korda) mitme traadita sidetehnoloogiaga seotud WiLAN-i patentide rikkumises. Sel ajal mõisteti ettevõte maksma 145 miljonit dollarit litsentsiandjale rikkumise eest; Kuid otsuse edasikaebamise korral vähendati tasusid õiglaseks 10 miljonit dollarit – Mis on järgi Quaterhill, WiLAN-i omanik, polnud sugugi rahul.

Pärast enam kui aasta kestnud kohtuprotsessi Ameerika Ăśhendriikides on asi lõpuks jõudnud uude peatĂĽkki – ja võib-olla ka viimasesse: Apple peab maksma 85 miljonit dollarit aastal autoritasu Kanada ettevõte, vastavalt Bloomberg.

Väljaande andmetel jõudis sĂĽĂĽdistaja selle arvuni mĂĽĂĽgiarvutuste põhjal iPhone; Apple väitis siiski, et Quaterhill ei esitanud piisavalt tõendeid, mis aitaksid žüriil kindlaks teha, et WiLAN-il on õigus trahvidele, kuid viimaste kohtulahendite kohaselt võib Apple’i praegu kuulata.

2019. aasta esimese ĂĽheksa kuuga registreeris WiLAN 107,6 miljoni dollari suuruse mĂĽĂĽgi – nii et trahv, mille Cupertino hiiglane maksab, on 90% osa ettevõtte aastasest tulust.

Pole veel teada, kas Apple pöördub selle otsuse pärast kõrgemate ametivõimude poole, kuid tõsi on see, et selle ajaloo tagasipööramiseks on vähe teha.

MacRumorsi kaudu