Windows 10 on ĂĽhinemise sĂĽmbol, mida Microsoft on alati igatsenud

Windows 10 on ĂĽhinemise sĂĽmbol, mida Microsoft on alati igatsenud. Windows 10 on nĂĽĂĽd koht, kuhu arendajad saavad miljard kasutajat. Windows 10 on Microsofti suur panus tulevikuks.

Uue operatsioonisĂĽsteemi esitluse käigus selgusid mitmed uued funktsioonid, mis hõlmavad nii arvuteid, nutitelefone, tahvelarvuteid, Xbox One konsoole kui ka uut ala – holograafiat.

Windows 10 arvutitele

Menüü Start on tagasi, kuid värskendatud. Lisaks integreeritud dünaamilisele mosaiigile, mis lisab uusimat teavet sotsiaalsetest võrgustikest ja sisurakendustest, saab seda kasutada ka täisekraanrežiimis.

Töölauakeskkonnas saavad kasutajad leida ekraani paremas alanurgas uue tegevuskeskuse, mis võimaldab neil kiiremini juurde pääseda WiFi, Bluetoothi, ekraani heleduse ja VPN-i seadetele. Tegevuskeskus toimib ka e-posti, suhtlusvõrgustike ja muude rakenduste teavitamiskeskusena.

Liigutage klaviatuuri, hiirt ja ja voila

Kui kasutaja soovib kasutada ainult seadme ekraani, läheb sisse operatsioonisüsteem Continuum. Selles vormingus muudetakse Windows 10 ja kohandatakse seda erinevatele ekraanisuurustele, eeldades aspekti, mis muudab puutepõhise kasutamise lihtsamaks ja intuitiivsemaks.

See reĹľiim on eriti kasulik, kui kasutaja kasutab hĂĽbriidseadet ja mis võimaldab näiteks klaviatuuri ekraanilt eraldada – näiteks Surface Pro 3. Kui see jagunemine toimub, kuvatakse reĹľiim Continuum aktiveerub automaatselt.

Cortana ĂĽle parda

Cortana isiklik assistent on ka uues Windows 10-s – nagu varem mainitud. AbisĂĽsteem integreeritakse intelligentsesse otsinguribale, mis lisaks häälkäskluste täitmisele ja otsingute teostamisele võimaldab näidata ka mitu kasuliku teabega kaarti.

Esitluse käigus näidati näiteks, et inimesel on vaja ainult vastuse ilmumiseks aega küsida üksikasjaliku teabega kaardil.

Cortana paigutatakse Windowsi tegumiribale nupu Start menĂĽĂĽ kõrvale – pole kindel, kas see säte on konfigureeritav.

Kuid nagu ütles tegevjuht Joe Belfiore, pole Microsoft huvitatud ainult isikliku assistendi toomisest telefonist arvutisse. Nad otsustasid seda kohandada. Ja Cortanal on peaaegu piiramatu võimsus, isegi kui ta saab otsida konkreetseid arvutisse salvestatud dokumente või saata e-kirju ilma, et peaksite konkreetset rakendust avama.

Ăśhest kĂĽljest liitub Cortana Windowsi otsingumootoriga ja koondab kahe tööriista parimad omadused. Insideri programmi liikmetel on järgmise nelja või viie kuu jooksul juurdepääs arvuti assistendile – see tähendab, et Windows saabub alles selle aasta teisel poolel.

Arenesid ka Windowsi telefonid

Windows 10 jõuab ka nutitelefonide ja tahvelarvutiteni. Ja Microsoft küpsetab operatsioonisüsteemi spetsiaalset versiooni seadmetele, mille ekraanid on alla kaheksa tolli.

Telefonis on uus isikupärastamise viis, mille abil saab kasutaja telefonis taustpilti kasutada – ja seekord on see taustal ning seda ei kahjustanud erinev mosaiik. Natuke nagu arvuti.

Telefoni teatekeskus sünkroonitakse nüüd arvutiga, mis tähendab, et kui tühjendate telefonis Facebooki märguande ja see ilmub juba arvutis, läheb see automaatselt lugemis- või kustutamise olekusse.

Nutitelefoni teatised on dünaamilised, see tähendab, et kasutajad saavad nendega suhelda sõltuvalt nende tüpoloogiast. Kuid eeldades, et olete SMS-i kätte saanud, saate vastata otse telefonist, ilma et peaksite sõnumside rakendust avama.

Microsoft on töötanud ka telefonide Windowsi suvandite lihtsustamise nimel, eemaldudes suurest hulgast vahekaartidest, mis on olemas näiteks Windowsi telefoni seadetes.

Esitlusürituse käigus selgusid ka mõned iseloomulikud tunnused, nagu näiteks võimalus klaviatuuri asukohta liigutada, mis on eriti kasulik suurema ekraaniga seadmetes ja mida on raske ühe käega juhtida.

Üks rakendus kõige korraldamiseks

Avaldus. See on kõik, mis programmeerijal peab olema kättesaadav miljonites arvutites, sirvides, tahvelarvutites ja muudes seadmetes.

Microsoft on näidanud oma visiooni selles valdkonnas, näidates ĂĽhtset rakenduste komplekti – selles mõttes, et kasutajaliides ja kogemused on sarnased teie kasutatavast seadmest.

Outlooki e-posti rakendus, kalendrirakendus ja pildigalerii rakendus on selles osas kolm näidet.

Galeriirakenduse osas on sellel uusi funktsioone, nagu kõigi tööriistade fotode sünkroonimine, duplikaatide jagamine fotode abil, albumite automaatne loomine.

Samuti on Windows 10 süsteemis uus muusikarakendus. Üheks eeliseks on integreerimine pilvemäluteenusega OneDrive.

Projekt Spartan: Microsofti uus brauser

Windows 10 tähistab uue Interneti-brauseri debüüdi. Project Spartanil, nagu seda nimetatakse, on kolm suurepärast funktsiooni, mis püüavad teid eristada mitte ainult armastamata Internet Explorerist, vaid ka teistest turul olevatest populaarsetest brauseritest, nagu Google Chrome ja Mozilla Firefox.

Üks ilmsematest omadustest on võimalus märkmeid teha otse brauseris. Ja selleks pole vaja digitaalset pliiatsit. Spartani abil saavad kasutajad salvestada ka terveid lehti või nende jaotisi kommentaaride märkuste jagamiseks ja saatmiseks.

Spartalased on seega dĂĽnaamilised ja atraktiivsed kõigile, kes peavad “suures võrgus” surfates tagama kõrge tootlikkuse.

Brauseril on ka lugemisreĹľiim, mis vormindab veebilehti nii, et need oleksid lihtsad ja “puhtad”, korrates põhilisi tekstiideid, mis on olemas näiteks raamatutes. Parema lugemiselamuse pakkumise soovi kaasamine on võimalus luua Loe loendit, mis võimaldab teil artikleid, lehti ja veebisaite edaspidiseks kasutamiseks salvestada.

Taas ilmub Cortana “keskpäevase” tähena ja on integreeritud ka otse spartalastesse. Ja mismoodi? Kuvab osa teabest otse brauseri aadressiribal või “tõmbab” kĂĽlgriba teabega, mis täiendab kasutaja otsingut.

Uuel brauseril on Internet Exploreriga võrreldes ka elementaarsem ja poleeritum liides, mis Microsofti perspektiivis on selge märk, et see on loodud “moodsa veebi” jaoks.

Insideri programmi liikmetel on juurdepääs Project Spartanile kolmeks kuni viieks kuuks – see näib taas kinnitavat, et uus Windows jõuab kohale alles 2015. aasta teisel poolel.

Xbox One’i on võimalik mängida igast Windows 10 arvutist või tahvelarvutist

Suurepärane uudis kõigile, kes juba omavad Xbox One’i või mõtlevad sellesse investeerimisele: on võimalik mängida uue põlvkonna pealkirju arvutites ja tahvelarvutites, millel on Windows 10. Hea “avamisklahv” kõigile mängijatele, keda peetakse tegevjuhiks Phil Spenceriks.

Esitluses jagatud teabe põhjal saab mänge voogesitada ainult koduvõrgus, kuid järgmisteks nädalateks on lubatud rohkem uudiseid.

Xbox One “hõivab” sellist – ja võib-olla ĂĽletab – PlayStation 4, mis on võimaldanud mängude voogesitust nii mobiilseadmetes nagu Xperia Z3 ja Z3 Compact tahvelarvutid kui ka PlayStation Vita pihuarvuti.

Kuid Xboxi integreerimine Windowsi universumiga ei peatu sellega. Arvutitele on olemas uus Xboxi rakendus, mis võimaldab teil lihtsal viisil Internetis videoid jäädvustada ja mänguradasid jagada.

Microsoft teatas ka graafikatehnoloogiast Direct X12, mis lubab märkimisväärselt parandada mängude jõudlust ja vähendada sellega seotud energiatarbimist kuni 50%. Ja Unity arendusmootor, mis on üks programmeerijate poolt enimkasutatavaid, on kinnitanud DX12 toetust.

Windowsi holograafiline – kui tehnoloogia seguneb reaalse eluga

Microsoft loob tehnoloogia hologrammi, mis ei kuulu ainult ulme valdkonda, vaid midagi, mis on saadaval tuhandetele inimestele. Kuid millised on võimalused? Põhja-Ameerika tehnoloogia järgi uskumatu nii meelelahutuse kui ka ettevõtte tootlikkuse osas.

Saladus on esiteks uutes seadmetes, prillidest, millest holograafiline looming – Microsoft HoloLens – paljundatakse. See jõuab turule umbes samal ajal kui Windows 10 – see peaks juhtuma alles selle aasta teisel poolel.

Microsoft ütleb isegi, et HoloLens on maailma esimene holograafiline arvuti. Spetsiaalse objektiiviga varustatud digitaalsete elementide kolmemõõtmelist taastumist saab näha reaalses ruumis.

Prillid on varustatud protsessori ja graafikaprotsessoriga, et oleks võimalik oma elemente renderdada, ja on veel kolmas element, hologrammidele pĂĽhendatud protsessor. Ja see muudab seadme iseseisvaks – tööks pole vaja arvutit ega nutitelefoni.

Ettekande üle võtnud Microsofti juht selgitas näiteks, et arstil oleks võimalik esmakordselt operatsiooni teha ainult holograafiliste näidustuste saamisel. Sama kehtib ka videomängude kohta: pange prillid pähe ja vaadake, kuidas elutoast saab mängu-, lahingu- või jalgpalliväljak.

Ja sellega kaasneb ka oluline rakendus: see kannab nime HoloStudio ja võimaldab kasutajatel luua oma virtuaalseid loominguid. Esitluse ajal kujundati näiteks droone – see pole muidugi päris, ainult prillidega.

Sellel on ka sisseehitatud mikrofon, mis võimaldab teil täita häälkäsklusi – näiteks kopeerida ja kleepida.

Microsoft ütleb, et hologrammid toimivad lõpuks 3D-objektide eelvaadetena, mis on valmis printima.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi