Windows 10 võib piirata rakenduste installimist ametlikesse poodidesse

MSPoweruser teatab, et Microsoft on lisanud Windows 10 Creators Update’i “viimase hetke funktsiooni”, mis sisaldab võimalust, et installida on lubatud ainult Windows Store’i rakendusi. Pidage meeles, et loojate värskendus on ĂĽks kahest suuremast värskendusest, mille Microsofti operatsioonisĂĽsteemid sel aastal saavad ja mis saabub kõigi kasutajate jaoks aprillis.

Kui see kinnitatakse, oleks see funktsioon, mis on sarnane Apple’i MacOS-i funktsiooniga, et vältida rakenduste installimist, mida pole poes. Kuid see funktsioon on valikuline ja Microsoft ei pidanud seda nullist ĂĽles ehitama.

Väidetavalt peaks see kohustuslik funktsioon olema Windows 10 Cloudil, mis on Windows 10 kergem versioon, mis on ChromeOSi konkurent, mida ettevõte pole kinnitanud, ja kasutajatel ei tohiks olla võimalust installida rakendusi, mida pole poes. Microsoft

Nii võib Redmondi tehnoloogia vähendada tarkvara piraatlust, suurendades samas arvutiturvalisust, kuna Windowsi poodi pääsevad ainult Microsofti meeskonna poolt kontrollitud programmid ja rakendused.