Windows 7 tugi piirdub jaanuarist algavate turvavärskendustega

On teada, et Windows 7 müük lõpetatakse järgmise aasta oktoobris, järgides Microsofti oma toodete elutsükli jaoks seatud ajakava.

Ettevõte ajakohastab nüüd teavet selle ja teiste toodetega toimuva toetuse osas lähikuudel, tagamaks, et Windows 7 säilitaks „lisatuge” viis aastat pärast järgmisel aastal lõppeva põhitoe lõppu. 13. jaanuar 2015.

“Laiendatud tugi kestab viis aastat ja sisaldab tasuta turvavärskendusi ja tasulist remondituge,” selgitatakse ajaveebi märget. Muud tootearendused ja värskendused pole lisatud.

Sel aastal on Microsoft täitnud lubaduse lõpetada tugi Windows XP-le, mis on ettevõtte ajaloos kõige pikem operatsioonisüsteemi versioon.

Tootetoetuse lõppemisest on ettevõte mitu korda teatanud ja seda edasi lükanud, kuid toote väljendus tarbija- ja äriturgudel hoiab XP-d elus. Veel juunis, kaks kuud pärast toe lõppu, töötab see versioon jätkuvalt 25% -l arvutitest kogu maailmas.

Windowsi omanikud püüavad nüüd mitte lubada uue populaarsuse ilmnemist, mida tarkvara järgmised versioonid ei suuda lahendada, säilitades jäikuse määratud tugiperioodi jooksul.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi