Windows 8 vastavuse määr on viimase kolme kuu jooksul aeglustunud

Windows 8 ettevõtte juurutamine ettevõttes võib olla Microsofti jaoks risk

Windows 8 juurutamine ettevõttes võib Microsofti jaoks tekitada suuri riske. Järeldus pärineb turu-uuringufirmalt Gartner, viidates mitmele põhjusele, miks uuel operatsioonisĂĽsteemil ei pruugi olla ärikontekstis oodatud edu – pakkudes kasvu prognoosi 20–25% ettevõtte juurutamisest.

Computerworldi viidatud avalduses ĂĽtles Gartner, et Microsoft võtab lähikuudel “suuri riske Windowsi ja Office’iga, mis on kaks toodet, mis vastutavad suurema osa tema tuludest ja kasumist”.

Ettevõte väidab, et “see on vajalik risk”, et Microsoft saaks “pĂĽsida asjakohasena” turul, kus ĂĽha enam domineerivad mobiilseadmed, kuid juhib peamiselt tähelepanu kahele tegurile, mis võivad IT-administraatorite entusiasmi “jahutada”: operatsioonisĂĽsteemi uus graafiline liides; olulise eristusega; ja ettevõtte eelinstallitud Windows XP masinate park, mida alates 2014. aastast enam ei toetata.

“Põhisõnum on see, et on väga oluline (ettevõtted) Windows XP-st lahti saada,” ĂĽtles Gartneri analĂĽĂĽtik Steve Kleynhans, väites, et “kui nad pole seda veel teinud, on nad tõesti liiga hilja.”

Sama analüütik juhtis aga tähelepanu asjaolule, et Windows 8-le üleminek võib tuua kaasa „keerulisi probleeme“, väites, et ettevõtetel oleks vale Windows XP-lt Windows 8-le üle minna.

“Windows 8 on suur samm igale Windowsi kasutajale,” lisas Kleynhans, rõhutades, et “see on ilmselt suurem samm, mida Windows XP kasutajad tahaksid teha”.

Sama analüütiku sõnul peaksid ettevõtted jätkama üleminekut Windows XP-lt Windows 7-le, tuginedes eelmise aasta mais saadud näitajatele, kui 60% tööandjatest ütlesid, et nad peaksid seda tegema 2013. aasta lõpuks, selle asemel, et lisada Windows 8 võrrand.

“OperatsioonisĂĽsteemid olid nende väljaandmisel ebakĂĽpsed, selleks kulus vähemalt aasta,” jätkab Steve Kleynhans, selgitades, et otsene ĂĽleminek XP ja Windows 8 vahel ei olnud “lihtsalt valikuvõimalus”, peamiselt seetõttu, et uute operatsioonisĂĽsteemide testimiseks ja juurutuskavade loomiseks ei olnud aega. .

Windows 8 ilmus 26. oktoobril.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi