Windows 8 ületas kümne päeva pärast veebiliikluses Androidi
RAÄŚUNALNIK

Windows 8 ületas kümne päeva pärast veebiliikluses Androidi

Kaks nädalat pärast Windows 8 ametlikku käivitamist on Microsofti uus operatsioonisüsteem juba võimeline tekitama rohkem veebiliiklust kui Androidi mobiilne operatsioonisüsteem. Tulemused on vaieldavad, kuid jäävad Windowsi jaoks suurepäraseks verstapostiks.

StatCounteri arvud, millele viitab Microsoft Newsi veebisait, näitavad, et alates 26. oktoobrist, Windows 8 kauplustesse saabumise kuupäevast, on uue Microsofti operatsioonisüsteemiga seadmete loodud liiklus kahekordistunud. Veebibrausimise osakaal oli käivituspäeval umbes 0,35% ja 3. novembri seisuga jõudis see 0,7% -ni, ületades Androidi, mis moodustab keskmiselt 0,5% kogu Internetis loodud liiklusest.

Analüüsigraafikul on andmed enne Windows 8 väljaandmist, kuid neid arvusid selgitavad kasutajad, kes kasutavad augustis saadaolevat RTM-versiooni.

Windows 8 ja Android Statcounter

Kuigi võrdlus võib tunduda ebaõiglane, kuna arvutid on palju soodsamad Interneti sirvimiseks, on vaja arvestada iga päev aktiveeritavate Android-seadmete arvuga, mille arvel on miljonites seadmetes kogu maailmas.

Ja kui arvestada, et Google’i mobiilse operatsioonisĂĽsteemiga tahvelarvutite arv kasvab ja kui tahvelarvutid näitavad veebi sirvimiseks paremaid tingimusi, osutuvad võrdlused vähem ebaõiglaseks. Lõpuks peame arvestama ka sellega, et Microsofti uus operatsioonisĂĽsteem on suunatud ka mobiilseadmetele, näiteks tahvelarvutitele ja hĂĽbriidarvutitele, ning antud juhul on see lõpuks Androidiga samal tasemel.

Windows 8 loodud veebiliikluse evolutsiooni graafik töötab samaaegselt ideega, kuidas kasutajad võtavad kasutusele uue operatsioonisüsteemi. Microsofti ainsad ametlikud andmed näitavad, et viie turustuspäeva jooksul müüdi neli miljonit värskendust.

Need numbrid võivad meelitada uusi programmeerijaid Windowsi platvormi, millel on mõningaid tõendeid selle kohta, et hoolimata miljonite nutitelefonide kasutamisest kasutatakse seda lõpuks sidevahendina ja mitte niivõrd navigeerimiseks – funktsioonina, mida muud tĂĽĂĽpi seadmed ja platvormid saavad täita täielikumast vormist.

Prognoos näitab ka seda, et kuu aja jooksul on Windows 8 seadmete loodud liiklus suurem kui iOS-i seadmete liiklus.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi