Windows kaotab kaalu kui arvutirünnakute sihtmärk

Windows kaotab kaalu kui arvutirünnakute sihtmärk

Windowsi alternatiivsete operatsioonisüsteemide, arvutite ja mobiiltelefonide kasutajate arvu kasv detsentraliseerib arvutirünnakuid ja peatab nende koondumise Windowsi universumisse. Kokkuvõte pärineb Symanteci igakuisest maikuu turvaaruandest.

Dokumendi kohaselt tuleneb arvutirünnakute koondumine Windowsi süsteemidele mitmeks aastaks põhimõtteliselt sellest, et neid on lihtne ära kasutada; on kõikjal ja ründaja investeeringutasuvus on soodne, joondage Symantec, kes näeb praeguses olukorras muutust.

“Mida me täna näeme, on see, et rĂĽndajad muudavad oma tähelepanu,” muudatus on seletatav operatsioonisĂĽsteemide vohamisega, kasumi suurendamisega teistel platvormidel.

Selle muutuse ilmekas näide on Android-süsteemidele suunatud ohtude kasv: eelmise aasta mais avastati 11 uut Androidile mõeldud pahavara perekonda. Selle aasta mais oli see arv kasvanud 30-ni, peaaegu kolmekordistunud.

Teine näide arvutirĂĽnnakute jaoks valitud sihtmärkide mitmekesistamisest on Apple’i arvutibaasi operatsioonisĂĽsteem Mac OS, mis sel perioodil oli 600 000 arvutit mõjutada suutnud trooja Flashbacki ohver. Maci kasutajate arvu märkimisväärne kasv – kes USA-s esindavad juba 10% turust – ei ole nähtusele võõras.

Ettevõte tõstis esile ka brauserirünnakuid, rõhutades nende kasvu ja märkides võimalikke riske, kuna need võivad läbida erinevaid opsüsteeme. Neloweb on a bot nende omadustega, mis jäävad aktiivseks mais. Siiani on see töötanud spetsiaalselt Windowsi jaoks, kuid on juba märke, et see viiakse üle teise brauserisse ja Symantec usub, et see juhtub varsti.

Spetsiifilistel eesmärkidel ja sihtmärkidel loodud viirusi, nagu Flamer, nimetatakse ka uueks trendiks, mis kasutab spionaažiressursside suurendamiseks ära infotehnoloogia arengut.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira