Windows Phone’i tehing läheb Nokiale maksma ikkagi 500 miljonit eurot

Kui Nokia sõlmis Windows Phone’i tehingu, osutas see kõik Soome tootjale tehingu kasutamiseks, arvestades, et Microsoft annab Põhjamaade kaubamärgile igas kvartalis 250 miljonit dollarit. Kuid 2013. aasta lõpuks lõpeb Nokia rahaline võit.

Kahesuunaline rahapakkumine. Microsoft pakub “platvormitoe makse”, samas kui Nokia on kohustatud maksma USA telefoniõigusi Windows Phone’i kasutamise eest. Seni ĂĽletab Microsofti raha Soome ettevõtte makstud summa, kuid lepingu lõppedes saab ettevõte Redmond tehtud investeeringu pealt 500 miljonit eurot.

“Selle tulemusel peab kohustusliku autoritasu järelejäänud miinimummakse ĂĽletama ĂĽlejäänud tasu platvormi toetamiseks lepingu järelejäänud tähtaja jooksul kokku umbes poole miljoni euro võrra,” seisab Nokia USA väärtpaberite ja börsikomisjonile saadetud aruandes.

2013. aastal ületab Microsofti rahastatud raha Nokia makstud kasutustasud, tõenäoliselt seetõttu, et Lumia liinide müük on majanduslikult ebapiisav selle pakutava „laenu“ toetamiseks. Seetõttu jätkub mõlema poole määratud lepingu kestus.

Nagu TechCrunch osutab, ĂĽtles Nokia samas raportis, et Windows 8 rike mõjutab otseselt Windows Phone 8 jõudlust ja Hiina turg, mis on nutitelefonide tootjate poolt tänapäeval ĂĽks ihaldatumaid, on olnud “väga karm”.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi