Windows XP-ga töötavad avaliku halduse arvutid ei kujuta endast mingit ohtu

Windows XP-ga töötavad avaliku halduse arvutid ei kujuta endast mingit ohtu

Microsoft Portugal tagab Windowsi divisjoni eest vastutava isiku Rita Santose kaudu, et ettevõte teaks alati, kui palju Portugalis on Windows XP-ga arvuteid, nii tarbijate kui ka äri- ja riigisegmentides.

„Me teadsime alati väga hästi, kui palju Windows XP-ga installitud arvuteid turul oli. Kahtlusi võib tekitada see, kui palju neist arvutitest olid tegelikud kasutajad. Mõnikord käsitletakse arvuteid rumalate terminalidena või neil on muid kasutusviise, ”selgitas juht TeK-ga vesteldes.

Tänapäeval on operatsioonisĂĽsteemide, mis ei saa enam tehnoloogia ametlikku tuge, turuosa Portugalis alla 10%, see arv on Rita Santose sõnul “väike protsent kogu Windowsi universumist”. NetApplications’i andmete kohaselt oli XP turuosa 2014. aasta juuli seisuga kogu maailmas ligi 25%.

“Asjaolu, et lõpetasime eelmise aasta aprillis toetuse, viis paljud ettevõtted, kus enamik Windows XP installe asub, migreeruma olenevalt olukorrast Windows 7 ja Windows 8,” lisas Microsofti juht. Portugal. Ja vastavalt IDC andmetele on kolme aasta pärast Windows XP masinaid endiselt umbes 3% riiklikest ettevõtetest.

Avalikku haldust peetakse ka juhtumitundlikuks. Rita Santose viite kohaselt on “turvalisuse seisukohast olulisi probleeme seoses asutustega, kellel on muud liiki kohustused”. “See on kontrolli all,” kinnitas ta ja ettevõte jälgib olukorda jätkuvalt tähelepanelikult.

Lõppude lõpuks, kui palju arvuteid on Windows XP-ga riigihalduses? “Ma eelistan neid numbreid mitte avaldada, sest turvalisuse seisukohalt pole meil seda hea teha. Puudub oluline risk, me ei näe olulist riski, riski jälgitakse “.

Microsofti Portugali tütarettevõtte Windowsi divisjoni eest vastutav isik usub, et täielikult puhata ei saa, sest see oleks viga, kuid teisalt hoolitseb ta ka selle eest, et ükski olukord ei õigustaks häiret.

Rui da Rocha Ferreira

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi