Windows XP toe lõppemine põhjustas personaalarvutite müügi languse

See on suurem kui 5,2% langus, mille konsultandid Gartner registreeris kuu alguses. IDC põhjuseks oli müügi langus vähestele ettevõtetele, kes täiendasid Windows XP-d, mis eelmisel aastal lõpetati.

“Pärast tugevat 2014. aastat on turg ootuspäraselt tagasi langenud, pärast eelmise aasta uuringut aeglustuvad ettevõtete värskendused, mille taga on Windows XP tugi,” ĂĽtles analĂĽĂĽtikud oma avalduses.

IDC loodab, et see aeglustumine jätkub. Ăśks juhtivaid analĂĽĂĽtikuid Maciek Gornicki ĂĽtles, et “ebasoodsad vahetuskursid kui ka muutused Bingi avalikustamises toovad tõenäoliselt kaasa järgmise kvartali jooksul tarnitud ĂĽhikute arvu vähenemise”.

Esimese kvartali müügilangus tabas kõige rohkem arvutitootjat Acerit, kelle turuosa langes 2014. aasta alguses 9,6% -lt tänavu 8,7% -le. Sama tegi ka Dell, langedes 2014. aasta 11,2% -lt 2015. aasta 10,09% -le.

Nagu teatas Gartneri aruanne, nimetas IDC HP ja Lenovo juhtivateks tootjateks EMEA riikides – Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas. Mõlemad näitasid aastakäibe kasvu vastavalt 0,1% ja 19,8%.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi