Windowsi macOS-i haldamine Swishi utiliidiga

SĂĽsteem alates kii MacOS, mille on loonud Apple peaaegu kĂĽmme aastat tagasi ja mis aastate jooksul järk-järgult paraneb, on kõige kindlam, mis meil personaalarvutuste maailmas on. Apple’il on sellest sõrmeharjutuste kataloogist puudu aga ĂĽks ala: akende haldamine. Enam mitte.

See on Swish, arendaja loodud väike utiliit macOS-i jaoks Christian Renninger. Vaatamata väiksusele ja kergusele on see lemmikloom väga võimas, nagu videost näha: aktiveeritud on kasutajal arvuti akna juhtimiseks suur hulk žeste, mis on võimelised sõrmevajutusega keerukamatel lihtsamaid toiminguid tegema.

Võite näiteks asetada hiirekursori akna ĂĽlemisele ribale põhikäskluse täitmiseks: lohistage sõrme vasakule (teise fikseeritud seadmega), et aken ekraani vasakusse nurka või paremasse alumisse kvadranti “kinnitada”; kinnitusliikumine sulgeb akna. Dokis oleva kursori abil saate avada uue akna ja asetada see kohe soovitud kohta ning asetades kursori menĂĽĂĽribale, saate ekraanil nähtavat akent reguleerida.

Jah, võimalusi on palju (ilmselt on parem videot vaadata, et aimu saada, millest ma räägin) ja Swishi kasutamine nõuab kasutajalt kindlasti teatud õppekõverat. Renningeri sõnul on pärast mõnepäevast kasutamist liikumised aga juba inimestele mehaanilised – eriti edasijõudnutele, kes peaksid olema rakenduse peamine sihtmärk.

Swishi saab osta arendaja veebisaidilt 5 eurot (umbes R $ 22) – sealt saate alla laadida ka rakenduse prooviversiooni, mis kehtib nädal. See ĂĽhildub macOS High Sierra 10.13 või uuema versiooniga.