Winepak – Flatpak pakendikombinatsioon WINE’iga

Flatpaki plaanid muutuvad iga päevaga üha populaarsemaks ja tehnoloogia abil hakatakse ilmuma uusi projekte. Leia Winepak juba täna.

Flatpak (ja Snap) paketid on siin blogides ja ka kanalites korduvad teemad, usun tõesti, et nende kaudu on meil Linuxi rakenduste tulevik. Paljud inimesed on endiselt vormingute vastu, kuna need on suuremad ja hõivavad rohkem kettaruumi ning mõnel juhul jätavad rakenduse visuaalid soovida, kui aga kavatseme luua tabeleid, on kasumiveerg suurem.

Ăśks Flatpaki eelisõigusi on paigutada kõik komponendid, mida tarkvara peab käitama, ĂĽhte paketti, välistades sõltuvusprobleemid, näiteks macOS-is, Snapsis või AppImage’is. Kuigi te võrdlete ainult teiste tavapäraselt levitatavate rakendustega, näiteks GIMP-iga, võite näha väikest eelist, kuid see muutub dramaatiliselt kolmandate osapoolte rakendustega.

Ettevõte, kes soovib Linuxit toetada, ei pea enam muretsema selle pärast, et mõista, kuidas iga distro töötab ja rakendusi haldab, tuleb lihtsalt luua Flatpak ja see töötab kõigis süsteemides.

Tänapäeval valivad ettevõtted mitu tugijaotust lihtsalt nende toetamiseks, nagu Ubuntu puhul regulaarselt.

Winepak

Seda võimalust laiendades nimetati projekti Winepak, keskendub alguses mängudele, kuid seda saab kasutada ka muu tarkvaraga.

Kui olete üritanud Windowsi kaudu Windowsi kaudu installida veidi keerukama mängu või tarkvara, see tähendab Windowsi tarkvara, võite olla märganud, et alati on olemas konfiguratsioone, allalaaditavaid pakette, teeke ja palju muud.

Ütle, mida arvate sellest, kui jätate kõik selle selja taha ja laadite alla ainult tarkvara, nagu oleks see reaalne? Unistus?

Jah, seda Winepaki projekt põhimõtteliselt teebki. Selleks on vaja veini versiooni, mis ühildub kõnealuse tarkvaraga, lisas kõik seaded ja kohandused ning nüüd saate seda kasutada.

Fortinite Linuxis

Populaarseid mänge nagu Fortinite, OverWatch, WoW, LoL ja isegi Wii U emulaator CEMU transporditakse Winepaki kaudu. Kõik projektid pole täna hoidlates, kuid paljud juba töötavad.

Vaadake minu Linux Mint 18.3-sse WinPaki kaudu installitud LoL-i.

Linux Mint LoL Winepaki kaudu

Ja kas see on tõesti nii lihtne?

Halvem kui jah! Tegelikult on ainus “raske” samm Flatpaki hoidla lisamine.

Terminalis kleepige järgmine käsk (on vaja eelnevalt installitud flatpakit):

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://dl.flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo
flatpak remote-add --if-not-exists winepak https://dl.winepak.org/repo/winepak.flatpakrepo

Pärast hoidla lisamist saate rakendusi lisada järgmiste käskude abil:

flatpak install winepak tld.domain.Application

Kuid Linux Mintis on see tänu uuele App Store’ile tõesti huvitav, kui sellele juurde pääsete, näete selles Flatpaki seanssi, pärast hoidla lisamist näivad paketid saadaval olevatena:

Linux Mint Winepak

Klõpsake lihtsalt rakendusel, mida soovite tavaliselt installida ja installida, klõpsake nuppu “install” ja sisestage oma parool, kui seda palutakse.

Kuna mängupaketid kipuvad olema suured, võib see aega võtta, nii et lihtsalt oodake kannatlikult.

Ma ei saanud seda testida, kuid kujutan ette, et ka GNOME tarkvara või KDE Plasma Discover on integreeritud.

Kui seda projekti tõesti tõsiselt võtta, on rakenduste konfigureerimise probleemid Wine’i kaudu praktiliselt möödas.

Lisateabe saamiseks Winepak vaatab GitHubi.

Järgmine!