IGRE

Wook soovib muuta kõik digitaalraamatud e-raamatuteks

E-raamatute tajutav tähtsus raamatuvormingute väljatöötamisel ilmneb paljudes uuringutes ja Wook ei tahtnud selles revolutsioonis maha jääda. Veebipood Grupo Porto Editora teeb e-raamatud juba portugali ja inglise keeles kättesaadavaks, kuid esitas hiljuti digitaalse tootmise, levitamise ja lugemise strateegia, mis arvatavasti suurendab turgu, hõlbustades kõigi Portugali kirjastajate sisenemist nende väljaandest olenemata. , on tegelikult digitaalne raamat.

Wooki asedirektor Luis Morais selgitas TeK-le, et ettevõte usub, et „see innovaatiline lahendus aitab kaasa e-raamatute turu kasvule Portugalis, kuna pakume sisenemist hõlbustavat tarbijasõbralikku, mitut platvormi pakkuvat ja paindlikku lugemis- ja ostulahendust. rohkem riiklikke kirjastajaid sellel turul, võimaldades tiitlipakkumist suurendada ”.

Aasta lõpuks loodab Wook saada uues lahenduses ĂĽle 2000 tiitli, kuid tema eesmärgid on laiemad. “Tahtsime selles mudelis teha kõik digitaalses formaadis saadaval olevad raamatud, olgu siis kirjandus-, tehnika- või lastekirjandus,” lisab Luis Morais, ehkki ta tunnistab, et “voolava tekstiga” raamatuid on lihtsam teisendada kui tehnilisi ja lasteraamatuid. nende enda omaduste jaoks aeglasem ja raskemini teisendatav.

Platvorm, mida Wook selle e-raamatute massifitseerimisstrateegia jaoks kasutab, on eWook, iseseisev lugeja, mis võimaldab brauseris lugeda digitaalseid raamatuid olenemata seadmest ja opsüsteemist ning põhineb Porto Editora Grupi teadus- ja tehnoloogiaosakonna välja töötatud rakendusel.

Ehkki brauseri kaudu on see juurdepääsetav, võimaldab eWook raamatuid võrguühenduseta lugeda, mis on saadaval sama seadme väljatöötatud standardses DRM-krüpteeritud ePub-vormingus. Lahendus sisaldab kasutatavuse funktsioone nagu järjehoidjate lisamine, märkuste registreerimine, öine lugemine ja keha suurendamine ning tekstifondide muutmine.

„PE väljatöötatud lahendused ühilduvad kõigi seadmetega (kohandatud lugeja, nutitelefon, Ipad, tahvelarvuti, iOS, Android jne), kui sellel on brauser. See on selle PE poolt väljatöötatud vormingu suur eelis: see on mitmeplatvormiline, ”ütles Luis Morais. Ja kasutajad saavad oma digitaalsesse raamatukokku juurde pääseda ja oma e-raamatuid lugeda mis tahes seadmes.

E-raamatute turul ei ole Porto Editora Groupi ettevõtte müügis veel märkimisväärset kaalu ega ole ka järgmise pooleteise aasta jooksul. Wooki uuringu kohaselt ei asenda digitaalset paberit paber, vaid pigem täiendav, mis tuleb säilitada.

Kasutusmugavus ja hind on e-raamatu vormingu ostmise kaks peamist argumenti, kuid tasutud käibemaksu erinevus, mis on paberil 6%, kuid e-raamatus 23%, mõjutab lõppkokkuvõttes selle kasu vähendamist.

“Arvestades hinda ilma käibemaksuta, on riiklikud kirjastused teinud jõupingutusi, et e-raamatud pakuksid allahindlust paberkandjal vähemalt 30%. Arvestades käibemaksu maksustamise erinevust, vähendatakse seda “allahindlust” võrreldes paberversiooniga vähem kui 20% -ni “, kinnitab Wook Managementi esindaja.

Sellegipoolest on enam kui 70% Wookis müüdud Portugali e-raamatute PVP alla 10 euro ja 15% hind on alla 5 euro, täpsustab sama allikas.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Fatima jahimees

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH