WordPress: parimad näpunäited funktsioonide mõistmiseks ja postituste loomiseks

Oleme valinud teile parimad näpunäited, et Visual WordPress Editorist maksimaalselt kasu saada ja oma postitused suurepärase kvaliteediga luua.

Kes töötab platvormil tekstide väljatöötamisel WordPress veetsin palju aega tekstiredaktorite kallal. Kuid see pakub ka muid olulisi funktsioone. Selle näiteks on visuaalne redaktor platvormilt, mis võimaldab sĂĽgavat sisu loomist WYSIWYG (lĂĽhend inglise keeles: “Mida sa näed, see on see, mida sa saad”, “Mida sa näed, see on sul olemas”).

Visuaalne redaktor on hõlpsasti kasutatav tööriist, kuid saate mõne triki õppimise abil oma tootlikkust suurendada. Selles artiklis oleme kokku pannud kümme parimat nõuannet WordPressi visuaalredaktori valdamiseks ja postituste kirjutamisel profiks muutmiseks.

Visuaalne WordPressi redaktor

Nagu WordPress ise, kasutab ka visuaalne redaktor TinyMCE raamistiku muudetud avatud lähtekoodiga versiooni. Tööriist on laiendatav, mis tähendab, et saate sellele lisada rohkem suvandeid ja nuppe. Näitame teile, kuidas seda kogu selle õpetuse jooksul teha.

1 – “Köögivalamu”

Vaikimisi kuvab Visual Editor redaktoris ainult nupurida. “Köögivalamu” on rea viimane nupp. Sellel klõpsates avaneb veel üks rida, kus on rohkem nuppe. Võimaldab kasutajatel kasutada rohkem funktsioone teksti redigeerimiseks.

WordPressSee maagiline nupp annab teile juurdepääsu Visual Editori erinevatele funktsioonidele

2 – Klaviatuuri otseteed

WordPressi kasutajad teavad, kui tüütu võib olla hiire liigutamine lihtsalt rasva teksti tegemiseks või lingi lisamiseks. Visual Editoril on aga mitu kiirklahvi, mis on kasulikud kõige tavalisemate vormindamisülesannete jaoks.

WordPressWordPressil on kasutada mitu väga kasulikku kiirklahvi.

Klaviatuuri otseteede kasutamine hiire asemel ei aita mitte ainult aega kokku hoida, vaid muudab ka kirjutamise lihtsamaks.

3 – ĂĽhe- ja kahekordsed tĂĽhikud

Paljudel algajatel kasutajatel on sageli keeruline aru saada, kuidas WordPressis lõike ja reavahetusi luua. Uue lõigu lisamiseks visuaalsesse redaktorisse vajutage lihtsalt klahvi Enter, kuna WordPress lisab uue lõigu topeltvahega.

Kui soovite sisestada ainult ĂĽhe rea ĂĽhe reavahega, peate samaaegselt vajutama klahve Shift + Enter. Vaadake meie juhendit ĂĽhe / kahe reavahe lisamise kohta WordPressis.

4 – Lähtestage postiredaktori ekraan

WordPress: parimad näpunäited funktsioonide mõistmiseks ja postituste loomiseks

WordPressi postiredaktori ekraan sisaldab muid jaotisi (tuntud kui metaboksid) paljude muude asjade jaoks, näiteks kategooriad, autorid, kohandatud väljad jne. Postituse kirjutamisel võite kasutada mõnda neist kastidest ja ülejäänud jäävad märkamatuks.

Piiramatu kirjutamisala aitab teil keskenduda ja rohkem teha. Õnneks võimaldab WordPress postituste redigeerimise ekraanil üksusi näidata ja peita. Võite neid isegi ümber korraldada, kui soovite.

5 – postitusruumi laiendamine

On olukordi, kus peate lihtsalt keskenduma kirjutamisele, ilma et kasutajaliides häiriks. WordPressil on täisekraanil kirjutamisrežiim, mis pakub häireteta redaktorit. Klõpsake lihtsalt täisekraani nuppu ja teie postituse redigeerimise ekraan muudetakse täisekraaniredaktoriks.

WordpressKui teie ekraan on väga “saastunud”, proovige postitusala suurust maksimeerida.

6 – fondi muutmine

Tüpograafial on veebisisus väga oluline roll. Võite üldsuse tähelepanu äratamiseks või laia artikli erinevate osade esiletõstmiseks kasutada erinevaid fondisuurusi.

WordpressValige lihtsalt väljalt lõike või subtiitrite tüüp, mille soovite oma teksti lisada.

Vaikimisi võimaldab visuaalne WordPressi redaktor muuta lõigu teksti, pealkirjade jms fondisuurust.

7 – Looge tabel

Üks mooduseid tabelite lisamiseks WordPressis on mitme veebipõhise tabeligeneraatori kasutamine, kuid nendest tabelitest ei piisa. Õnneks on WordPressi postitustele tabelite lisamiseks lihtsam viis otse postiredaktorist, klõpsates tabeli loomiseks nuppu.

WordpressLihtsad ja hõlpsasti kasutatavad WordPressi tabeli loomise ja redigeerimise tööriistad.

See funktsioon võimaldab kasutajatel luua põhivormingus tabeleid nii paljude ridade ja veergudega, kui nad soovivad.

8. Lisage Youtube’i videod

WordPress: parimad näpunäited funktsioonide mõistmiseks ja postituste loomiseks

Te ei tohi oma videoid WordPressi üles laadida. Selle asemel peate postituse videosisu jagamiseks kasutama videohostimisteenust, näiteks Vimeo või YouTube.

Kõigepealt peate oma video YouTube’i (või Vimeo) ĂĽles laadima ja seejärel lihtsalt kleepige oma video URL postitustöötlusse ja see kuvatakse automaatselt tekstis.

9 – ĂĽleminek HTML-redaktorile

WordPress: parimad näpunäited funktsioonide mõistmiseks ja postituste loomiseks

Kuigi visuaalne redaktor on suurepärane kasutusmugavuse, klaviatuuri otseteede ja visuaalsuse jaoks, ärge alahinnake tekstiredaktorite jõudu. Mõnikord, kui võitlete piltide joondamise probleemidega või kui redaktor ei luba teil pärast pildi lisamist uut rida alustada, on HTML-redaktorile üleminek kiireim lahendus. Klõpsake lihtsalt redaktoris vahekaardil Tekst ja jätkake kirjutamist.

WordpressKui kasutate HTML-i ja soovite redigeerida kindlat postituse jaotist, on redaktori muutmine lihtne

10 – lisati erimärk

Mõnikord peate võib-olla oma postitustele lisama autoriõiguse või kaubamärgi märke. Lihtsaim viis nende ja paljude teiste märkide lisamiseks on postitusredaktori nupp Erimärgid.

WordpressErimärkide lisamine postitustele on sama lihtne kui nupu vajutamine

Vajutage lihtsalt nuppu ja ilmub hüpik, mis sisaldab erimärki. Klõpsake vajalikul erimärgil ja see kuvatakse postitustöötluses.

Visual WordPressi redaktoril on endiselt palju muid funktsioone, kuid oleme kindlad, et need näpunäited tagavad, et te ei kulutaks enam tööd suurepärase kvaliteediga postituste loomiseks! Kui olete huvitatud selle teenuse kohta rohkemate näpunäidete leidmisest, vaadake meie artiklit kümne olulise WordPressi pistikprogrammi kohta.