WWDC '17: Amazon Prime Video jõuab peagi Apple TV-sse; watchOS 4 tuleb õigeaegse remondiga

WWDC '17: Amazon Prime Video jõuab peagi Apple TV-sse; watchOS 4 tuleb õigeaegse remondiga

Nagu tavaliselt, algas ülemaailmne arendajate konverents (WWDC) Apple'i tegevjuhi Tim Cookiga, kes jagas ettevõtte jaoks huvitavaid arvandmeid.

Alustuseks peeti pärast pikka aega San Franciscos (täpsemalt 15 aastat) WWDC-d taas Cupertino (linn, kus Apple asub) lähedal asuvas linnas San Jose.

WWDC-s värskendas Apple oma arendajate kogukonda (registreeritud oli 16 miljonit, ainuüksi eelmisel aastal sisenes 3 miljonit), kohal oli 5300 lokos liitri kohta (esindades 75 erinevat riiki) ja palju, palju õpilasi, kaasa arvatud kõik uusimad üritusel osalevad arendajad, Yuma Soerianto, kes oli vaid 10-aastane. Samuti on ruumi kogenenumatele, nagu pr. Masako Wakamiya (82 aastat vana).

Päeva esimene kiire uudis, mida Cook kommenteeris, oli Apple TV opsüsteem ehk TVOS.

TVOS

Cook rekapitaliseerib telerirakenduse käivitamise Apple TV-s ja iGadgets, mida Brasiilias kahjuks veel pole. Tegevjuht mainis, et paljud partnerid on telerirakendustesse sisenenud pärast turuletoomist, neist viimane on teadaolevalt Amazon. Prime Video on lõpuks Apple TV-s!

Logo - Amazon Prime Video

Noh, Apple TV / tvOS on just see. Cook hĂĽppab kiiresti teise esitluse teema juurde: watchOS.

watchOS

Apple Watch on täna nutikell nr 1 maailmas nii müügi kui ka tarbijate rahuldamise osas, kus on palju mänguruumi!

WatchOS 4-l on Siri muutunud ennetavamaks ja on nüüd sisse lülitatud kogu intelligentsusega ketasse. Siri kuvab kellal andmeid, mida kasutajad kõige rohkem vajavad, olenevalt nende asukohast, kellaajast jne. See on väga dünaamiline ekraan, mis näitab iga kord, kui randme tõstad, midagi erinevat ja asjakohast.

Neile, kes soovivad vähem teavet ja rohkem graafikat, on Apple loonud kaleidoskoobi ekraani ka mitmes erinevas stiilis, sealhulgas fotodel põhinevatel värvidel. Veel üks uudsus, et peale Miki ja Minni tulevad kellale ka teised kuulsad tegelased: Woody, Jesse ja "Mänguasjaloo" peategelane Buzz Lightyear!

Kaleidoskoobi kuvamine watchOS 4-l

Rakenduse tegevus (Tegevus), mis on kella üks tugevaid külgi (mis keskendub endiselt üldisele võimekusele), toob nüüd kasutajateni isiklikumaid märguandeid. Näiteks võib ta teile öelda, kui olete eesmärgi saavutamas. On ka uusi igakuiseid väljakutseid, mitte ainult igapäevaseid väljakutseid. Väljakutseid pakutakse ka vastavalt kasutaja ajaloole; vallutamisel näeb inimene ekraanil kena uut animatsiooni.

Treeningrakendus watchOS 4-l

Treeningu avaldus (Harjuta) on uuendatud ka lihtsama ja intuitiivsema liidesega. Samuti on oluliselt parandatud ujumisharjutusi, jälgides näiteks seda, millal inimene peatub basseinis puhkama. Veel üks parem harjutus on kõrge intensiivsusega treening, mis on üsna populaarne. Nüüd saate Apple Watchi kaudu alustada ühe seansiga ka mitut erinevat tüüpi treeningut!

WatchOS 4 alustab ka suhtlemist teatud treeningvarustusega, et saada teavet jooksulintidelt ja teistelt spordimasinatelt, et veelgi parandada kasutajate andmete kogumist. Selle toe jaoks on pĂĽhendunud mitu tootjat, sealhulgas Life Fitness ja Technogym.

Muusikarakendus (Muusika) kujundatakse Apple Watchis ümber, sünkroonides iPhone'ist muusika automaatselt vastavalt sellele, mida inimesed tavaliselt kuulevad. Nüüd võtavad albumikaaned kogu ekraani üle ja seda on lihtne ühelt teisele vahetada.

Muud muudatused hõlmavad uut dokki, mis paigutab hiljutised rakendused virna; rakenduse Uudised saabumine, et kuvada kasutajatele uudiseid (veel üks pole Brasiilias praegu saadaval); lugusid saab automaatselt treenimise alustamisel esitada ja nüüd saab taasesitust juhtida rakenduse Exercise enda kaudu; Juhtimiskeskuses on saadaval uus taskulamp (sobib suurepäraselt neile, kes treenivad öösel ega taha lüüa) ja palju muud!