WWDC19: macOS Catalina tapab iTunes’i ja toetab iPadi kui välist monitori

Pärast uue Mac Pro ja Pro Display XDR jõudluse ja raha dušši vajate selle kasutamiseks sĂĽsteemi – ja mitte ainult seda, vaid ka lihtsamaid Mace. Selleks on meil uus macOS Catalina.

Alustuseks on kuulujutud tõesed: iTunes juba surnud. Iidne multimeediumitarkvara on jaotatud kolmeks rakenduseks: Muusika, Podcast ja Apple TV. Apple Music on MacOS-ile kohandatud rakenduse versioon, millel on vana hea külgriba ja kõik platvormi navigeerimisfunktsioonid, mida iOS-is juba tunnete.

Mis puutub teie seadme sĂĽnkroonimisse? Noh, teda polnud enam seal – ja tegelikult vaikis ta nĂĽĂĽd täiesti. Kui ĂĽhendate oma iPhone Maciga, kĂĽlastage lihtsalt Leiutaja ja leidke seal seade eelistuste ja sisu haldamiseks.

Podcastidel on ka iOS-i versiooniga sarnane kĂĽlgriba ja navigeerimine koos uue huvitava asjaga: Apple kasutab masinõpet, et indekseerida teile huvipakkuv suulise taskuhäälingu sisu – nii on otsing palju nutikam.

Apple TV rakendus on omakorda sarnane sellega, mis meil on TVOS-is, toetades 4R HDR-i taasesitust Macis, sealhulgas Dolby Vision ja Dolby Atmos.

Sisaldab macOS Catalina kĂĽlgkorvi koos MacBook Pro laiendatud ekraaniga iPad Prol

MacOS Catalinasse saabuv uus funktsioon: KĂĽlgkorv, kuidas kasutada iPadi sekundaarse monitorina (midagi mainiti ka kuulujututes). Seda funktsiooni saab kasutada juhtmega või juhtmevabalt ning see sisaldab isegi Apple Pencil’i – jah, saate oma iPad Pro-d Maci jaoks tahvelarvutina kasutada.

Uus sĂĽsteem saab ka tugeva juurdepääsetavuse funktsiooni: täieliku hääljuhtimise. Kiire Apple’i tutvustus demonstreerib selle tööriista võimalusi, mis võimaldab liikumisprobleemidega inimestel oma häälega Maci täielikult juhtida – navigeerimine põhineb kiirkäskudel, järgmise toimingu ennustamisel ja ekraanil kuvatavatel nummerdamisvõimalustel. See funktsioon on jõudmas ka iOS-i, väärib märkimist ja kogu hääletöötlus toimub kohapeal ilma Apple’i serveritesse saatmata.

O Leia mu sõbrad (Leia minu sõbrad) ja leidke minu iPhone (Leidke minu iPhone), mis on kokku pandud ĂĽheks rakenduseks, mida nimetatakse otsinguks (Leidke Minu) ja on saadaval iOS-is ja macOS-is. Selle abil saate Bluetooth-signaalide kaudu leida võrguĂĽhenduseta seadmeid – näiteks on kodus kadunud Mac, mis saadab teistele lähedal asuvatele seadmetele Bluetooth-signaali nende leidmiseks ka siis, kui ekraan on suletud. Kõik see on krĂĽpteeritud ja anonĂĽĂĽmne.

Seevastu saab Safari uuendatud avaekraani, mis on integreeritud Siri ettepanekutega, et parandada sageli kĂĽlastatud saitide, lemmikute, iCloudi vahekaartide, lugemisloendi ĂĽksuste ja Messages’i saadud linkide soovitusi.

MacOS Catalina uus Safari avakuva

MacOS Catalina abil on meil ka Macil aktiveerimislukk – nii et kui arvuti varastatakse, võib selle muuta täiesti kasutuks. Ainult hiljutised Macid on varustatud T2 turvakiibiga.

MacOS Catalina kasutusaeg

IOS-i kasutusaja funktsioon tuleb ka Maci koos kõigi funktsioonidega, mida oleme alates iOS 12-st tundnud.

Rakendusest rääkimine: fotod, märkmed ja meeldetuletused võidavad iOS 13-s esitletud uudised ja meil on uus algatus nimega Projekti katalĂĽsaator – mis pole midagi muud kui viis Macile rakenduste loomiseks iOS-i või iPadOS-i rakenduste põhjal (jah, mida me teame kui “Project Martsipan”).

Uuendusega saavad arendajad luua rakendusi kõigile platvormidele korraga, minimaalsete erinevuste ja tööriistadega, et katta iga platvormi erinevused – näiteks hiire olemasolu. Lihtsalt märkige Xcode’is ruut “Mac”.

Twitter töötab tänu Catalysti projektile macOS Catalinal

Arendustööriistad

Arendaja tööriistad on uudised kätte saanud. Mõiste alates liitreaalsus, meil on Swiftis uus API nimega RealityKit, mis tagab fotorealistliku renderdamise kaamera ja ümbritsevate efektidega ning realistliku animatsiooni, füüsika ja heliga.

Uudsuse saatmiseks on meil uus ARKit 3, kena värskendus, mis toob kaasa mitu uut funktsiooni – nende seas näiteks võime varjata inimesi reaalajas jäädvustamise eest (nii et objektid oleksid nende taga). API abil saab teostada ka liikumist, nii et virtuaalne mudel reprodutseerib inimese liikumise samas kaadris; Mojang tegi tulevaste Minecraft Earth mängudega isegi väga muljetavaldava uue tehnoloogia otseĂĽlekande.

SwiftUI Xcode 11-s

Keel Kiire sai ka põhjaliku täienduse: nĂĽĂĽd on meil esimest korda a raamistik valmistatud spetsiaalselt programmeerimiskeelte jaoks, nn SwiftUI. See vähendab märkimisväärselt teatud elementide loomiseks rakenduses vajaliku koodi hulka ja lihtsustab arendajate tööd oluliselt – Xcode’i demo avaldab publikule muljet väga intuitiivse töövoogu, loomise reaalajas eelvaadet, tuge tõmba ja lase lahti, toimingute ennustused ja kohalike tugi populaarsetele funktsioonidele nagu iOS 13. Tume reĹľiim. SwiftUI abil saate luua rakendusi kõigile Apple’i platvormidele, alates macOS-ist kuni watchOS-ni.

macOS Catalina MacBook Prol eest

MacOS Catalina 10.15 esimene beetaversioon on nüüd arendajatele saadaval ja esimene avalik testversioon on saadaval järgmise aasta juulis. See süsteem on saadaval põhjapoolkera sügisel, mis jääb ajavahemikku septembrist detsembrini.