Wyze kaamera kaotab Apple’i omandamise tõttu veojõu

Kodukaitsekaamerate turg on üsna kuum, mitmed kaubamärgid konkureerivad avalike eelistuste pärast. Üks on Wyze mis paljude toodete hulgas pakub kaamerat inimeste tuvastamine. Probleem on selles, et kaamera kaotab selle funktsiooni peagi.

SEE Wyze Cam V2 ja Wyze kaamera pann nende inimeste avastamiseks Xnor.ai tehnoloogia kasutamine; hiljutise omandamisega algus Apple’i poolt pole selline kasutamine enam võimalik, nagu teatas Verge. Tegelikult on Wyze arutelufoorumis osalenud inimesed märganud, et uus kaamera pĂĽsivara (veel beetaversioonis) on selle inimese tuvastamise funktsiooni eemaldanud.

Kuid kõige mures olevate inimeste jaoks pole see midagi uut. Selle funktsiooni eemaldamisest teatati 2019. aasta novembris, kui Wyze teatas, et Xnor.ai lõpetas lepingu (selle põhjus pole teada, kuid nĂĽĂĽd selgus Apple’i omandamise korral) ja ĂĽtles, et 2020. aasta jaanuari keskpaigaks kavandatud pĂĽsivara värskendus eemaldab kaamera omadused.

Kuid rahunege, see kõik pole kadunud: ettevõte ütleb, et töötab oma inimeste versioonide tuvastamise kallal ja plaanib selle funktsiooni kasutusele võtta hiljem sel aastal ning olenemata sellest, kuidas kõik toimima hakkab (olenemata sellest, kas töötab seadmes ise või pilves), on see tasuta. Ainus probleem on see, et on veel jaanuar, nii et asjad võivad aega võtta.

Pole haruldane, et Apple’i omandamised mõjutavad sel viisil kolmandate osapoolte ettevõtteid, kuid vähemalt saavad asjad mingil hetkel korda.