Xavier Martin asub DSTelecomi juhtima

ONI Communications endine president kuulutati täna telekommunikatsiooni hulgiturul tegutseva DST grupi ettevõtte DSTelecom uueks presidendiks.

Üks peamisi praegu DSTelecomile kuuluvaid projekte on kiudoptilise infrastruktuuri ehitamine riigi erinevates osades, mille kogu võrk on 9 tuhat kilomeetrit.

Ettevõte on võitnud avaliku hanke, mille käigus valitakse riigi kolmes piirkonnas maapiirkondades kiudainfrastruktuuri arendamise eest vastutav ettevõte: põhjapoolne, algarve- ja alentejoosa. Võrgustik ühendab riigi 90 linna investeeringutena kokku ligi 90 miljoni euro väärtuses.

Maapiirkondade arendamiseks eraldatud riiklikke vahendeid kasutades riigis rajatav kiire võrk on piirkond, kus DSTelecom on tegutsenud juba mitu aastat. Ettevõte haldab ka Minhos asuvaid Minhocomi ja Valicomi võrke, kahte neljast võrgust (kaks Évora piirkonnas ja Trás-os-Montes), mis on loodud riigis komisjoni eelmises raamprogrammis ette nähtud vahendite alusel. Euroopa Liit.

Minhocomi ja Valicomi võrgustik ühendab 11 linna, mille võrk on umbes 400 km.

Xavier Martin on olnud ONI tegevjuht alates 2007. aastast, kuid on ettevõttes olnud 14 aastat. Pedro Morais Leitão asendas teda.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira