Xbox One Portugalis algab 399 eurost ja tuleb rĂĽnnatavaks juhtimiseks

Kui eile, 5. september on kinnitatud Xbox One’i turuletoomise kuupäevaks Portugalis, siis täna on Microsoft kinnitanud, et uue põlvkonna konsool on saadaval kahes mudelis: ilma Kinectita 399 euro eest ja liikumisanduriga “originaal” versioon 499 euro eest.

Microsofti Portugali jaemüügiüksuse direktor André Cardoso ei avaldanud müügiootusi, öeldes vaid, et ühe aasta jooksul oli eesmärk muuta Xbox One-st riigi enimmüüdud uue põlvkonna mängusüsteem. Siis on pikaajaline eesmärk teine: kolme aasta pärast üritab konsool rünnata Sony juhtkonda.

Mängijate rahustuseks lubatakse aasta lõpuks kümme eksklusiivset mängu, lisaks mõned eksklusiivsed edukad ja mitmeplatvormilised frantsiisid nagu FIFA.

Kuid seal on rohkem. Mõni eristustööriist, nagu ĂĽks juhend – nutikas televisiooni- ja programmeerimisjuhend – ning häälkäsklused PT-PT-s ei ole septembris saadaval. Microsofti hinnangul tuleks AndrĂ© Cardoso sõnul 12–16 kuud pärast debĂĽĂĽdi Portugalis avastada ka need funktsioonid.

Kümme kuud pärast rahvusvahelist debüüdi saabumist Portugali eeldatavasti osutub Microsoft Portugali Xbox One suureks uudsuseks indie-mängude arendusprogrammi kättesaadavus. ID @ Xbox jõuab riigi territooriumile ja tehnoloogiaettevõttel on Portugali stuudiotega juba sõlmitud mitu partnerlust.

Biodroid, Bica Studios, Nerd Monkeys ja Muzzley on mõned ettevõtted, kellega Microsoft töötab mitmel platvormil, ja mõnel juhul on projekte järgmise põlvkonna konsoolide jaoks.

Kõigi nende “asukohtade” kaasamine lubab endiselt teistsugust jaemĂĽĂĽgistrateegiat, kus Xbox One on ruumi mitmes kaupluses ja konsoole on korralikult varustatud.

André Cardoso kinnitas kogu oma pühendumist riiklikule turule konsoolide saabumist Portugali teise laine ajal. Juhtide sõnul eelistab Microsoft seadmete käivitamise asemel 2013. aastal kogu struktuuri täpsemat käivitamist.

Samuti kinnitas Microsoft, et HDMI-tehnoloogia läbi saama on saadaval Portugalis, mis tähendab, et Xbox One saab ühendada otse kõigi riiklike operaatorite: Meo, NOS, Vodafone ja Cabovisão digi-TV digiboksidega.

Konsooli jaoks lubati ka mitmeid rakendusi, millest paljud pärinesid Windowsi ökosĂĽsteemist: OneDrive’i salvestusteenused, Skype’i suhtlus ja sisu Xbox Video kaudu. Kuid saadaval on ka muud rakendused, nagu Machinimia, EuroSport, YouTube, Upload Studio, Crackle ja Uplay.

“Lisad” on Xbox One võime toetada Blu-Ray filme, mida praegune otsesem konkurents ei taga.

Järgmisel nädalal lubatakse konsoolipakettide jaoks uusi mänge ja Microsofti juhid Xbox 360-l edastavad selle aasta suure teadaande Gamesconile. Kuid tarbijasegmendi tegevdirektor Sofia Tenreiro kinnitab, et konsool pole “surnud”.

Kirjutage märkmeid: muutis teksti, et selgitada ideed, et PS4 ja Wii U ei toeta Blu-Ray filme ja Xbox One ühendub ainult telekommunikatsioonikastidega

Rui da Rocha Ferreira

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi