Xboxi mäng Microsofti holograafiliste prillide saavutamiseks

Microsoft panustab kõik oma kiibid kihlvedude poole, et luua mängude ökosĂĽsteem, mis lisaks kõikehõlmavusele – konsoolid ja arvutid – soovib olla ka põiki. Selleks teeb ta mõned Xboxi teenused arvutis kättesaadavaks ja muudab mõned mängud konsoolil ĂĽhilduvaks Microsoft HoloLensiga.

Selle viimase teema puhul kinnitatakse ainult seda võimalust ja asjaolu, et arenduspakett on saadaval aprilli alguses, kui ettevõte Redmond peab oma maailma arendajate konverentsi.

Praegu on Microsofti enda stuudiod, mis töötavad holograafiliste seadmete videomängude kallal.

Kuid Windowsi eest vastutava ettevõtte uudised läksid sammu edasi ja ettevõtte mängude divisjoni juhtiv mees Phil Spencer paljastas ka, et Xbox Live ja ID @ Xboxi programm jõuavad Windows 10-sse.

Nii tugevdab Microsoft kodukonsoolide ja arvutite vahel loodavat ökosĂĽsteemi, olles kuulutanud välja selleteemalise rea uudiseid – on võimalik näiteks mängida Xbox One tiitleid Windows 10 arvutites ja tahvelarvutites.

Sõltumatute arendajate tugiprogrammi saabumine Windowsis on sama oluline, kuna see avab võimalusi suurema turu uurimiseks.

Praegu on kolm Portugali stuudiot, kes on saanud Microsoftilt rohelise tule osaleda ID @ Xboxis: Upfall Studios mänguga Quest of Dungeons, Biodroid pealkirjaga Project Surf ja Game Studio 78 koos Hushi tumeda seiklusega.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi