Xiaomi Brasiilias: kuidas ametlikus poes ohutult osta

Xiaomi naaseb Brasiiliasse telefoni, motorolleri ja muude kanderakettide õigustega, mis tulevad müüki alates 1. juunist ametlikes kauplustes. See uudsus võib aga tekitada tarbijates segadust, sest ettevõtte tooteid võib leida ka mõnes hallil turul tegutsevas väikeses poes, soodsama hinnaga, kuid ilma garantiiga tehnilise abita.

Xiaomi Brasiilias: teadke Redmi Go, Redmi 7, Redmi Note 7 ja Mi 9 hindu

Lisaks on oht, et kahtlased veebisaidid hakkavad seda ĂĽha populaarsemaks muutuvat ettevõtet pettuste eest uurima. “See on võltspood, mis pakub tooteid, mida soovite ja mida ei tarnita, see on tĂĽĂĽpiline rahaliste varguste juhtum hooletute või impulsiivseid oste kasutavate inimeste vastu,” hoiatas Kaspersky vanemturvalisuse analĂĽĂĽtik Fabio Assolini.

Seetõttu nõudis olukord teatavaid ettevaatusabinõusid. Heitke pilk Brasiiliast Xiaomi toodete ostmiseks ja lõksude vältimiseks allpool toodud seitsmele näpunäidele.

1/4 Vaadake, kuidas Xiaomi tooteid ohutult osta – Foto: Aline Batista / TechTudo

Vaadake, kuidas Xiaomi tooteid ohutult osta – Foto: Aline Batista / TechTudo

Odavad mobiiltelefonid: leiate pakkumisi võrguga TechTudo

1. Tea ametlikku Xiaomi kanalit

Ainult Xiaomi ametlikes kanalites Brasiilias müüdavad tooted on Brasiilia ametiasutuste poolt heaks kiidetud ja tagatud tootmisvigade eest. Tehniline tugi võimaldab tarbijatel saata Correiose kaudu riketeta tooteid Brasiilia ettevõttele DL Eletrônicos, kes vastutab riigis Hiina tootjate toodete levitamise eest.

Mi 9, Redmi 7 ja muud turule toomised on legaalselt saadaval ainult uues Mi poes, SĂŁo Paulos, ametlikus e-kaubanduses (https://www.mi.com/br) ja Xiaomi partnerimĂĽĂĽjate juures, nagu Ricardo Electro. ja Pernambucanas, alates 1. juunist.

Sellistel juhtudel, mis hõlmavad kaubamärke, on alati soovitatav otsida ettevõtte ametlikke kanaleid – olgu see ametlik veebisait, muu hulgas SAC-i telefoninumber -, nii et ostmisel oleks abi ja oht sattuda seda tĂĽĂĽpi pettuste ohvriks. minimeeritud.

2. Veenduge, et sait oleks turvaline

Kui idee on kasutada mitteametlike saitide madalamaid hindu, peate kahekordistama tähelepanu võimalikele petuskeemidele. Peamine soovitus on kontrollida, kas leht kasutab HTTPS-i ja kas aadress on õige: leht võib jäljendada suure poe välimust ja isegi kasutada URL-is sarnast õigekirja ohvrite petmiseks.

2/4 Olge nippide eest, mis muudavad veebisaidi aadressi – Foto: paljundamine

PĂĽsige kursis trikiga, mis muudab veebisaidi aadressi – Foto: reprodutseerimine

3. Kontrollige Proconi loendit

Procon-SP (Sistemas.procon.sp.gov.br/evitesite/list/evitesites.php) peab loendit saitidest, mida tuleks Internetist ostlemisel vältida. Need on pika kaebuste ajalooga kauplused, millel on kuritegeliku tegevuse märke. Kui kahtlete poepidaja sobivuses, on alati soovitatav kontrollida, et pood ei oleks nimekirjas. Praegu on 124 kauplust, mida ettevõte ei soovita ja mis jäävad aktiivseks.

4. Otsige nõudeid siit

Aqui reklaamid võimaldavad teil konsulteerida usaldusväärsete e-kaubanduse klientidega vastavalt nende hinnangule. Registreeritud kaebuste arvu üle on oluline kontrollida probleemi lahenduse taset ja eriti nende inimeste protsenti, kes ütlevad, et on nõus poest uuesti ostma. Lisaks võimaldab tööriist teada saada, kas saidil on kindel ajalugu: klõpsake avaekraanil eelmiste aastate vahekaardil, et teada saada, kas poepidaja on pikka aega turul olnud või on see hiljuti käivitatud sait.

3/4 Leidke poe maine aadressil Reclame Aqui – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Otsige poe mainet Reclame Aquist – Foto: Reproduction / Paulo Alves

5. Kasutage hinnavõrdlejaid

Sellistel hinnavõrdlustel nagu Zoom, Buscapé ja TechTudo on sisseehitatud valideerimissüsteem, mis aitab ära hoida pahatahtlike veebisaitide reklaame. Seda tüüpi tööriista kasutamisel muutub ohtlikuks märgitud lehtede leidmine keerulisemaks, mis suurendab poepidaja sobitamise tõenäosust. Saidid, mis pole selles riigis Xiaomi partnerite nimekirjas, pidage meeles, ei paku tuge ega garantiid.

Tasuliste tellimustega viirusetõrjevahendid pakuvad sageli täiendavat kaitset pahatahtlike veebisaitide eest, takistades kasutajatel isegi turvariski kujutada võivatest poodidest. TechTudo korraldatud testides teatas AVG andmepüügihoiatusest xiaomibrz.com.br vastu ega lubanud brauserit laadida.

4/4 viirusetõrje suudab veebipoodides peituvad ohud neutraliseerida – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Viirusetõrje suudab neutraliseerida veebipoodides peituvad ohud – Foto: Reproduction / Paulo Alves

7. Kahtlane sotsiaalmeedia reklaam

Petturid kasutavad ohvrite ligimeelitamiseks sageli võltsitud Facebooki ja Instagrami profiile. Sel eesmärgil kasutatakse laialdaselt ka WhatsAppis saadetud reklaame. Sotsiaalvõrgustike sirvimisel tuleb otsida alati nime kõrval kinnitusklambrit, et see oleks ametlik poe konto. Kui see on väike pood, valige varitsuse vältimiseks juurdepääs veebisaidile ja tehke kõik ülaltoodud toimingud.

Xiaomi Mi 9 saabub Brasiiliasse;  vt hinnakiri ja tehniline leht

Xiaomi Mi 9 saabub Brasiiliasse; vt hinnakiri ja tehniline leht