Xiaomi Mi 4i vs Nexus 5: veteran versus uustulnuk

Xiaomi Mi 4i vs Nexus 5 – disain

Nexus 5 on tahke, terava servaga lõuendileht ja kergekummist kaetud mattplastist korpus. Seadme esikülg meenutab väga LG G2, tagumine aga tahvelarvutit Nexus 7. Nexus 5 disain on väga konservatiivne ja minimalistlik, kuid seade on üsna ergonoomiline ja sellega saab lihtsalt ühe käega hakkama.

androidpit nexus 5 kangelane 01

Avaleht Nexus 5. / © ANDROIDPIT

Toitenupp asub paremal küljel, samal ajal kui helitugevuse nupp on vasakul küljel. Altpoolt asub mikro-USB-ühenduse sissepääs ja väike monokõlar. Esiküljel on lähedus- ja liikumisandurid, samuti kaamera ja märguande LED.

TagakĂĽljel on seadme kaamera, LED-välklamp ja Nexuse kirjeldus sisestatakse vertikaalselt. Alumises osas on LG logo, seadme tootja koostöös Google’iga, mitmed registreerimised ja sertifikaadid. See seade on kindel ja tagab selle kasutamise korral kindla jalajälje.

androidpit nexus 5 kangelane 03

Tagasi Nexus 5-st. / © ANDROIDPIT

Xiaomi Mi 4i läheneb teisiti, sirgjooneliselt ja silmatorkavamate värvidega. Seadet ei ümbritse alumiiniumraam nagu Xiaomi Mi4, kuid see annab väga sujuva ja sujuva välimuse. Tagaküljel on servades veidi ümar pind, mis muudab seadme ergonoomilisemaks.

xiaomi mi4i kangelane

Mi 4i esikülg. / © ANDROIDPIT

Xiaomi Mi 4i on kahe SIM-kaardiga nutitelefon. Ainult SIM-i sahtlisse, seadme vasakule küljele, saab sisestada kaks kaarti. Kõik füüsilised nupud asuvad seadme paremal küljel ja mikro-USB-ühendus on paigutatud alaosas. Tagakülg varjutab kaamera LED-välklampiga ja seadme kõlarid on allosas.

Üldiselt meenutab disain väga Apple iPhone 5c, selle hea vahega, et Xiaomi ei kasuta tagaküljel läikivat (kuid läbipaistmatut) plasti.

xiaomi mi4i on tagasi

Xiaomi Mi 4i tagakülg on läbipaistmatu plastik. / © ANDROIDPIT

Xiaomi Mi 4i vs Nexus 5: ekraan

Mõlemal seadmel on sama ekraanisuurus ja tehnoloogia: 5-tolline IPS LCD ja Full-HD eraldusvõime (1080 × 1920). Nexus 5 pikslitihedus on 445 ppi, Mi 4i-l aga 441 ppi. Ekraani kasutamine on mõlemas mudelis sarnane ja moodustab umbes 70% esiosast.

androidpit nexus 5 hd 01

FullHD eraldusvõimega Nexus 5 ekraan. / © ANDROIDPIT

Nexuse ekraan on kaitstud Corning’i toodetud Gorilla Glass 3 abil, mis vähendab väiksemaid kriimustusi. Xiaomi Mi 4i-l on OGS-kaitse, mille on valmistanud ka Corning, ja see pakub õhemat, puutetundlikku ekraani. OGS-tehnoloogiaga on puutekiht integreeritud kaitsega kriimustuste eest ja pakub veidi kõrgemat kaitset kui Nexus 5-s kasutatav Gorilla Glass.

xiaomi mi4i esikaamera

Xiaomi ekraan FullHD eraldusvõimega. / © ANDROIDPIT

Xiaomi Mi 4i vs Nexus 5: tarkvara

Android M-ga töötava Nexus 5 saab nüüd installida Nexus 5-le, mis saab süsteemi lõpliku versiooni aasta lõpuks.

  • Laadige alla ja installige Android M arendaja eelvaade oma Nexus 5-le
ekraanipilt androidpit nexus 5 android m

Nexus 5 töötab Android M-ga. / © ANDROIDPIT

Xiaomi Mi 4i töötab Android Lollipop 5.0.2 ja MIUI 6.0 kasutajaliideses. Puhtad Androidi kasutajad ei peaks MIUI 6-d meeldima, sest tüüpiline rakenduste sahtel puudub ja sellega on mõned rakendused ka avaekraanil. Xiaomi liides ei järgi Materia Design juhiseid ning sellel on konteksti ja menüü vahel tugevam värv.

Hiljuti teatas Xiaomi siseallikas meile, et MIUI-d pole plaanis 2015. aastal uuendada versioonile Android M. Kui see teave kinnitatakse, töötab Mi 4i aastaringselt Android Lollipopi.

Mi4iinterface MiIi 6-ga töötav liides MUIU 6. / © ANDROIDPIT

Xiaomi Mi 4i vs Nexus 5: tehnilised andmed

Nexus 5 töötab 2,3 GHz neljatuumaliste Qualcomm Snapdragon 800 ja Adreno 330 graafikaga. Lihtsad töötlemistoimingud, näiteks vahemängude mängimine või suhtlusvõrgustike avamine, viiakse läbi ilma probleemide ja viivitusteta. Süsteemi üleminekud toimivad tõrgeteta, nagu ka mängud, mis ei näita langenud ega kinni jäänud raame. Isegi Krait 400 arhitektuurile tuginedes on Nexus 5 protsessor piisavalt võimas enamike igapäevaste toimingute jaoks.

Xiaomi Mi 4i töötab kaheksatuumalise Snaodragon 615 1,7 GHz protsessori ja Adreno 330 graafikaga. See protsessor teostab nutikat toitehaldust ja hoiab ära seadme ülekuumenemise. Saate Play poest uusimaid mänge ilma probleemideta käivitada, välja arvatud suhtlusvõrgustikud ja sõnumsiderakendused. Selle seadme puuduseks on laiendatava mälu puudumine, mis võib koos 16 GB sisemäluga olla probleem.

Nexus 5 riist- ja tarkvara kombinatsioon on suurepärane, pakkudes enamikus olukordades rahuldavat jõudlust. Ka Mi 4i ei valmistanud pettumust, siiski märkasime kaamera kõrval asuvas piirkonnas pärast mõnda aega mängimist kerget soojendust, kuid muretsemiseks pole midagi.

Google Nexus 5 vs. Xiaomi Mi4i – tehnilised andmed

Google Nexus 5 Xiaomi Mi4i

Suurus:

Kaal:

Aku suurus:

Ekraani suurus:

Ekraani tehnoloogia:

Ekraan:

Esikaamera

Tagumine kaamera

Välk:

Androidi versioon:

Liides:

RAM:

Sisemälu:

Eemaldatav mälu:

Kiibistik:

SĂĽdamike arv:

Maksimaalne kiirus

Ăśhenduvus

137,84 x 69,17 x 8,59 mm 138,1 x 69,6 x 7,8 mm
130 g 130 g
2300 mAh 3120 mAh
4,95 tolli 5 tolli
LCD LCD
1920 x 1080 pikslit (445 ppi) 1920 x 1080 pikslit (441 ppi)
1,3 megapikslit 5 megapikslit
8 megapikslit 13 megapikslit
LED Dual-LED
5.1.1 – pulgakomm 5.0 – pulgakomm
Android Stock MIUI
2 GB 2 GB
16 GB 32 GB 16 GB
Pole saadaval Pole saadaval
Qualcomm Snapdragon 800 Qualcomm Snapdragon 615
4 8
2,3 GHz Pole veel saadaval.
HSPA, LTE, NFC, Bluetooth 4.0 HSPA, LTE, Dual-SIM, Bluetooth 4.1

Xiaomi Mi 4i vs Nexus 5: kust osta

Nexus 5 saab kõige odavama aja, kuid see on vana. Teie aku on Android M eelvaadetega paremaks läinud ja mõned vead on aja jooksul parandatud. Samuti jääb see viimaseks Nexuse seadmeks, mida Brasiilias ametlikult müüakse, kuna Motorola ei käivitanud Nexus 6 selles riigis. Vaadake allpool, kust saate Nexus 5 osta:

Indias mĂĽĂĽb Xiaomi Mi 4i umbes 626,51 R $ (praegune hind / ilma maksudeta). Loodetavasti lisatakse seade Brasiilia tootja kataloogi ja selle ametlik teadaanne toimub 30. juunil SĂŁo Paulos toimuva ĂĽrituse ajal.

  • Xiaomil on Brasiilias juba ametlik saabumiskuupäev: 30. juuni!

Xiaomi Mi 4i vs Nexus 5: järeldus

Mõlemal seadmel on suurepärased töötluspaketid ja sujuv tarkvara. Xiaomi Mi 4i on uuem seade, seega on sellel paremad spetsifikatsioonid ja uusimad lahendused energiahalduseks. Kui Xiaomi väärtus jääb samaks, mida rahvusvaheliselt turustatakse, saavad Brasiilia kasutajad praegu saadaval olevate Android-seadmete vahel loota suurepärasele kulude ja tulude suhtele. Nexus 5 hoiab riist- ja tarkvara kombinatsiooni täiuslikuna ka pärast Android Lollipopi saabumist. Kuid võrreldes Mi 4i-ga on Nexus valik neile, kes eelistavad puhast tarkvarakogemust, ilma visuaalsete häirete ja lisafunktsioonideta. Selles võrdluses valisin oma lemmikuks Xiaomi Mi 4i.

Niisiis, milline meie võrdluses olevatest seadmetest oli teie lemmik?