Xiaomi viis lugu, mida te ei pruugi teada

Xiaomil pole väga pikka ajalugu: ettevõte asutati 2010. aastal ja sai kiiresti rahvusvaheliselt tuntuks. See on Hiinas palju populaarsem kui mujal, kuid on suutnud teenida kindla maine, müües isegi nutitelefone mitmes riigis. Kuid seda lugu teavad kõik fännid, nii et räägime teile vähem tuntud üksikasju.

Selle nimi on mõistatus

Kui tootja on hiinlane, on nimi Hiina. Termin Xiaomi on hiina tähemärkide rakendamine lääne tähestikus, mis võib tavapäraselt tõlgendamise segadusse ajada. Kui kĂĽsisin ĂĽhelt Hiina sõbralt, ĂĽtles ta, et 小米 (Xiao Mi) tähendab sõna otseses mõttes “vähe maisi” või “vähe riisi”.

Xiaomi logo näeb välja nagu ladina tähtedega silp „mi”. Charlotte selgitas, et Xiaomi logos pĂĽĂĽab see integreerida hiina ja ladina tähemärke, sest tagurpidi meenutab “mi” hiina sĂĽmbolit “sĂĽda”. Mõistet “Mi” leidub ka kõigis selle kaubamärgi nutitelefonimudelites (Mi, Mi Note, Redmi) ja see annab edasi positiivseid ideid, mis Läänes kahjuks ei tööta.

AndroidPIT Redmi 3S xiaomi 0734 ĂĽlevaade

Logo on väga läbimõeldud / © NextPit

Ettevõtte väärtus on fenomenaalne

2015. aasta oli Xiaomi jaoks pühitsemise aasta. Kui tavaliselt näeme alustavat ettevõtet 30 inimesest koosneva väikeettevõttena, kes üritab endale nime teha, läheb Xiaomi sammu kaugemale: see on jõudnud isegi Uberist mööda ja on maailma suurim idufirma, mille äritegevus on üle 20 miljardi dollari. ! Mida sa veel tahad?

Täna kasvab Xiaomi endiselt ja kuigi Uber on naasnud nr. 1, omab uhkusega 46 miljardit dollarit teist kohta, mis jääb Airbnb-st kaugemale. See kasvab jätkuvalt ja annab tööd enam kui 8000 töötajale, mis on kĂĽll arvestatav arv, kuid siiski väga madal võrreldes 170 000 Hiina konkurendi Huawei’ga. Ettevõtted on tõusuteel, kuid kõige parem on mitte paigal peatuda, sest turg muutub kiiresti ja sellega peate muutuma, kui soovite konkurentsis pĂĽsida.

Ettevõtte tegevus on erinev

Kui me ei imesta, et tehnohiiglased (Sony, Huawei, Samsung) laiendavad oma kombitsaid paljudes tööstusharudes, on ĂĽsna uudishimulik, et nii noor ettevõte peaks tegema sama. Sellest hoolimata on Xiaomi juhtum eriline ja ta saab aru, et kõrgtehnoloogilises maailmas on edu võti mitmekesistamine. Läänes on see tuntud oma nutitelefonide poolest, mida mĂĽĂĽakse “võimalikult tootmiskulude lähedaste hindadega”, et meelitada rohkem kliente. Xiaomi on siiski palju enamat.

Xiaomi on spetsialiseerunud ĂĽhendatud elektroonikaseadmete, näiteks nutitelefonide, käevõrude, tahvelarvutite, nutitelerite ja isegi kingade tootmisele. Samuti toodab see palju tarvikuid, nagu kõrvaklapid ja palju muud. Xiaomi läheb aga sammu kaugemale ning valmistab ka ruutereid, mängupulte ja isegi droone. Mul pole veel olnud võimalust Mi Drone’i testida, kuid sellest, mida ma selle kohta lugesin, pole see parim toode, mille ta on teinud.

AndroidPIT Xiaomi Medium Band 2 2 hinnangut

Kaamerad, nutitelefonid ja käepaelad /© NextPit

Noor Xiaomi meelitab kohale kogenud eksperte

See ei ole ainult Xiaomi jaoks: õigete kontaktide omamine on ettevõtetele alati kasulik, olenemata tasemest või positsioonist. Kuna Xiaomi on turul uus, peab see palju õppima ja selleks kĂĽsima, kes teab: 2013. aastal õnnestus tal asepresidendiks tuua Hugo Barra (endine Google’i tootejuht ja endine Androidi arendusjuht).

hugobarra androidpit

Hugo Barra / © NextPit

2014. aastal kutsus Xiaomi Apple’i ĂĽhe asutaja Steve Wozniaki; ta ĂĽtles, et ettevõttel “on suurepärane toode”, mis on “piisavalt hea Ameerika turule sisenemiseks”; ilus viis noore ettevõtte ego meelitamiseks. Xiaomi ĂĽhte loojat nimetatakse aga hiinlaseks Steve Jobsiks ja teine ​​on endine Google’i ekspert, kes on töötanud Microsoftis. Ăśhesõnaga, headel inimestel on alustav ettevõte.

Õigete sidemete olemasolu on ettevõtetele alati kasulik

Xiaomit on sĂĽĂĽdistatud spioonina

Võib-olla olete kuulnud, et hiinlased kipuvad mobiiltelefonide järele luurama. Eelarvamus või tegelikkus? 2014. aastal leiti Xiaomi Redmi Note’ilt ja Xiaomi Redmi 1S-ilt nuhkvara (nuhkvara) Hiinas, Hongkongis ja Taiwanis mĂĽĂĽdud mudelitelt. Seda meediat levitati ja viidi läbi uuring plaatidel, mida kasutasid ka teised tootjad. Tulemus: kõik on puhas.

See tähendab, et mainele on kahju tekitatud. 2015. aastal teatas Saksa ettevõte G Data, et Hiina nutitelefonidest on levinud nuhkvara, kinnitades varasemaid tulemusi Star N9500-ga. Noh, nagu ĂĽtles mu kolleeg Eric: “Mis kõige hullem: Hiina tootjad tunnevad meid kõiki või Google tunneb meid kõiki?”

Kas teate veel mõnda Xiaomi lugu?