Xploit eSports Masters: kõigi aegade suurim auhind pakkus 25 tuhat eurot

Juba 25. ja 26. märtsil avas FIL (Lissaboni rahvusvaheline mess) uksed suurimale e-spordi üritusele, mis Portugalis kunagi tehtud. Arenal, kus on ruumi 4000 inimesele, toimib Xploit eSports Masters peamise League of Legends (LoL) turniiri etapina, kus on erinevatele võitjatele antav 25 000 euro suurune auhinnafond.

Kuna videomängutööstus liigub praegu rohkem raha kui filmi- ja muusikasektor kokku, arvavad organisatsiooni eest vastutavad isikud, et Xploitil on kahe päeva vahel vähemalt 30 000 külastajat. Heaolu tagamiseks avab FIL ruumi ka peaetapi ümbruses, kus mõnda kogemust reklaamitakse koostöös segmendis tuntud kaubamärkidega, näiteks Acer ja AOC.

Kinnitatud kohaloleku korral on 40 LoL-i mängijat, kes vastutavad vaatemängu pakkumise eest neljas veerandfinaalis, kahes poolfinaalis, kolmanda ja neljanda koha kvalifikatsioonimängudes ning muidugi ka suures finaalis. Esimeste kvalifikatsioonide loosimine toimub 18. märtsil. Seni võistlevad erinevatel kvalifikatsioonivõistlustel 64 Portugali meeskonda ja 256 teistest Euroopa riikidest.

Pidades silmas Portugali suurimat videomängusündmust, João Semedo ettevõttest PineSports selgitas, et „see pole Lissaboni mängude nädal, see on puhas ja vägivaldne e-spordi üritus, mis seab esikoha konkurentsis. [Contrariamente à Lisbon Games Week] Siin on ürituse keskmes elektrooniline sport ”.

Sellega seoses tagab organisatsioon ka selle, et Xploit ei domineeri ainult League of Legends. Põhivõistluse kõrval selgitas algatuse kaaskorraldaja Pedro Ferreira, et ruumi jääb veel ĂĽhe videomängu turniiri “õigeaegseks väljakuulutamiseks”.

Xploit eSports Masters piletite eelmüük algab järgmisel esmaspäeval, 13. veebruaril hinnaga 12 eurot päevas ja ürituse kaheks päevaks 20 eurot. Järgnevalt suurendati summat vastavalt 15 ja 25 euroni. Entusiastlikumate inimeste jaoks on olemas ka 50-eurone VIP-pakett, mis annab teile juurdepääsu kahepäevasele piletile, seljakotile, t-särgile, käevõrule ja veel välja kuulutamata eksklusiivsetele kogemustele.

Need, kes seal osaleda ei saa, saavad põhimängu siiski Twitchi spetsiaalse kanali kaudu vaadata. Üldiselt on platvormil oodata vähemalt 200 000 vaatamist.

Märkmete kirjutamine: See sündmus lükati edasi 23. ja 24. septembrini. 9. märtsil välja antud avalduses kinnitas organisatsioon viivitusi põhjustel, mis ei kuulu tema vastutusalasse.