Yahoo nõustab oma reklaamivõrgus rünnakute potentsiaalseid ohvreid

Ettevõtte antud juhised ei lähe kaugemale elementaarsetest ohutusnõuannetest, kuid näitavad lõpuks olukorra tõsidust. Kõigepealt devalveerib ettevõte rünnaku ja eeldab seejärel, et tuvastab valesti perioodi, mil pahavara oli aktiivne, ja probleemi enda geograafilise ulatuse.

Nüüd üritab ettevõte kasutajaid rahustada, tagada, et probleemi põhjustanud rikutud konto on keelatud, ja tagada, et see teeb asja uurimiseks ametivõimudega koostööd.

Samas märkuses lisas ettevõte, et pahavara oli aktiivne ajavahemikus 27. detsember kuni 3. jaanuar, ning lisas, et lõppude lõpuks ei pruugi rĂĽnnakute ohvriks sattuda mitte ainult Euroopa kasutajad. “Väike protsent väljaspool piirkonda asuvatest kasutajatest võib olla probleemi eesmärk,” tunnistas Yahoo.

Ettevõte jätab kolm soovitust kõigile, kes kahtlustavad, et nad on selles vahemikus: Veenduge, et arvutisse oleks installitud uusimad värskendused (pange tähele, et probleem puudutab ainult Windowsi kasutajaid); värskendage arvuti Java ja Adobe tarkvara uusimale versioonile; ja kasutage viirusetõrjet.

Pange tähele, et rünnak Yahoo saidil võis mõjutada 2 miljonit ettevõtte teenuste, näiteks e-posti või kiirsuhtlusplatvormide kasutajat. See pahavara on mitu päeva peidetud reklaamides, mida kuvatakse kasutajale sirvimise ajal. ettevõtte lehel suunab teid teisele nakatunud lehele ja on valmis installima koodi ohvri arvutisse, mis on pantvangis bitcoini “tootmise” skeemide poolt.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi