Yahoo süüdistab Apple'i konkurentsivastases tegevuses osalemises

Rohkem kui kuu aega tagasi Apple süüdistatakse konkurentsivastases tegevuses, mis hõlmab iPhone'i müüki Jaapanis. Nüüd uurib Jaapani politsei seda ettevõtet uuesti, nagu ajaleht teatas Nikkei.

A Õiglase kaubanduse komisjon (midagi sellist nagu Ameerika Ühendriikide kaubanduse komisjon) ja Jaapani tööstusministeerium on hakanud Jaapanist aruandeid saama Yahooeelmisel aastal oma mänguplatvormiga seotud probleemidest Mäng pluss. 2017. aasta juulis käivitatud teenus võimaldab kasutajatel mängida ilma ühtegi rakendust alla laadimata ja on eelmisel aastal hästi arenenud, kohal on enam kui 52 arendajat (sealhulgas Square Enix, Final Fantasy mängude levitaja).

Just eelmisel aastal vähendas Yahoo oma Game Plussi eelarvet ja lõpetas teenuste reklaamimise pärast seda, kui ettevõte oli "sunnitud pärast Apple'i survestamist töökohti kärpima", vahendas ajaleht. Yahoo väitis veel, et ta soovib platvormi laiendada, et hõlmata ärilahendusi, kuid FTC teatas, et tal pole muud valikut, kui aeglustada teenuseid, kui Apple pressib ettevõtet.

Yahoo ütles mitmele äripartnerile, et nad olid sunnitud vähendama Apple'i "kulisside taga" avaldatud surve tõttu. Jaapani ettevõtted usaldavad Ameerika tehnoloogiahiiglast osa oma kasumist müügi kaudu App Store'is.

Yahoo usub, et Apple'i aktsiad on konkurentsivastane tegevus ja rikuvad riigis kehtivaid monopolidevastaseid meetmeid. FTC uurimine selle juhtumi osas näib siiski olevat sellest ajast alates lõppenud SoftBank, Yahoo suurim aktsionär, tegutseb vahendajana. Vastavalt 9to5Mac, osa Yahoo ja SoftBanki tuludest tuleb App Store'ist, mis teeb olukorra keerukamaks.

Ehkki Appleil on Jaapanis spetsiaalne juhtkond, projektid ja juhid kuuluvad ettevõtte peamiste tellimuste hulka, on kummaline jälgida nii palju süüdistusi ja uurimisi lühikese aja jooksul ja veelgi enam samas riigis.

Kas ma olen ainus, kellele jääb mulje, et seda lugu räägitakse pisut halvasti? Jälgime siiski uurimise käiku ja vaatame, mis sellest uuest süüdistusest veel välja tuleb.