YouTube kärpib vihkamise ja diskrimineerimise videote reklaame

Google teatas, et YouTube’il on nĂĽĂĽd kolm uut juhist, mille eesmärk on takistada sisutootjatel raha teenimist vihkava ja diskrimineeriva sisu tootmise kaudu.

Reklaamijate meelitamisele suunatud otsus takistab vihkava ja alandava sisu tootmist. Peale selle takistab see ka satiirilise sisu loomist, mis pärineb “peresõbra” tegelaskujult.

“Loomekogukonnalt ja reklaamijatelt kuulsime, et YouTube peab laiendama oma reklaamijasõbralikke juhiseid mõne täiendava sisutĂĽĂĽbi ĂĽmber,” avaldas ettevõte.

Vaadake täiendavaid YouTube’i reegleid:

Jube sisu: Sisu, mis propageerib üksikisiku või inimrühma diskrimineerimist, solvamist või solvamist rassi, rahvuse või etnilise päritolu, rahvuse, usutunnistuse, puude, vanuse, staatuse, seksuaalse sättumuse, sooidentiteedi, etnilise kuuluvuse või etnilise päritolu või muude süstemaatilise diskrimineerimise või marginaliseerimise seotud tunnuste põhjal.Pere meelelahutuslike tegelaste sobimatu kasutamine: Sisu, mis kujutab perekonna meelelahutustegelasi vägivaldse, seksuaalse, kuritahtliku või sobimatu käitumisega, isegi kui see on tehtud komöödia või vihje jaoks.Piinlik sisu: Uskumatult sütitav, põletikuline või alandav sisu. Näiteks videosisu, mis kasutab roppu ja roppu keelt, mis alandab või solvab inimest või rühma.