Kanalite tellimused võivad YouTube'i jõuda teises kvartalis

Youtube lõpetab 60% veebikanalite rahastamise

Youtube investeerib veebivideoplatvormide kontseptsiooni „kanal” uuesti ja rahastab 30–40% projektidest, mis algavad 2012. aasta alguses. Ülejäänud 60% ei rahastata enam, kuid on endiselt saadaval.

Nagu televisioonimaailmas, nii mõnedki programmid töötavad ja teised mitte ning saadete värskendamine sõltub sellest tegurist. Kui Youtube otsustas käivitada online-stiilis kanali, püüdes varastada kaabeltelevisiooni operaatoritelt „peategelast”, oli äristrateegia sama.

“Vaatame vaatajaskonda, kuhu kanal jõuab, sisu maksumust ja seda, mida saame kindlaks teha, kas kanal annab meie investeeringult parimat tulu,” ĂĽtles Ad Age strateegilise sisu direktor Jamie Byrne Ad Age’ile. Youtube.

“Meie suurim eesmärk on käivitada ökosĂĽsteem, tuua sisse suurepäraseid loojaid, tugevdada suhteid reklaamijatega ja laiendada publikut,” lisas ta.

Esimene rahastamine kogusummas sada miljonit dollarit tehti avalikkusele nii kanali stiilis kui ka toodetud sisus. Kuid kõik valemid ei tööta ja YouTube’i vastutavatel inimestel on nĂĽĂĽd aimu, millistes valdkondades on kõige parem tasuta veebikanalite skeemid luua: huumor, muusika, autod ja sport.

Mõne kanali ebaõnnestumiseks konkreetseid põhjuseid ei toodud, kuid edu valem näib olevat pĂĽhendumus “vaatajaskonna loomisele”, kuidas sisu levitamiseks ĂĽles ehitada.

60% kanalitest, mis teist rahastust ei saa, saavad jätkata saidi sisu tootmist, nagu loodab Jamie Byrne. Kuid seni, kuni YouTube’i tehtud alginvesteeringul pole rahalist tulu, läheb 100% nende kanalite reklaamitulust Google’i videodivisjonile.

Eeldatavasti saavad kanalid uued rahastamisotsused lähinädalatel. Lisaks renoveerimisele toetab veebivideoplatvorm uusi projekte, sest ainuüksi kuulsuste süsteem ei tundu olevat piisav.

Alates 2011. aastast rahastas Youtube enam kui sadat kanalit, mida juhivad peamiselt uudiste, muusika ja spordimaailmaga seotud kuulsused. YouTube’i kanalite skeem näib töötavat ja Google’i videodivisjon on projekti laiendanud Euroopasse, luues umbes 50 temaatilist kanalit, mis on saadaval Ăśhendkuningriigis, Prantsusmaal ja Saksamaal.

Praegu genereerivad 25 enimvaadatud kanalit umbes miljon vaatamist nädalas, samal ajal kui 33 kõige vaadatavamal kanalil on üle 100 000 tellija.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi