YouTube meelitab masinõppe tehnoloogia abil 8 miljonit videot

YouTube teatas sel esmaspäeval, et enam kui 8,3 miljonit videot eemaldati selle platvormilt ainult ajavahemikus oktoober – detsember 2017. Eemaldamiseks mõeldud sisu hulgas olid vägivaldse ja / või solvava iseloomuga videod. “Enamik neist videotest olid enamasti rämpspost või inimesed, kes ĂĽritasid täiskasvanutele mõeldud sisu ĂĽles laadida – ja need esindasid murdosa YouTube’i kogu vaatamiste arvust samal perioodil,” ĂĽtles ettevõte.

Need arvud avaldati esimeses sisu modereerimise aruandes, mille avaldamise ajendas osaliselt saidi kriitika selle ilmselge suutmatuse tõttu äärmuslikke videoid õigeaegselt maha võtta. Mõne Euroopa valitsuse ja omavalitsuse surve on kasvanud.

YouTube toob ka uusi tööriistu esitatud kaebuste arengu jälgimiseks.

Ettevõte ĂĽtles oma avalduses, et see on “oluline esimene samm”, ja ĂĽtles, et usub, et dokument võib “aidata näidata vägivaldse või äärmusliku sisu eemaldamisel tehtud edusamme YouTube’ist”. Video selgitab bänneriprotsessi ja seda, kuidas Google juhtumit käsitleb.

Ettevõte kasutas juhust, rõhutades masinõppe tehnoloogia olulisust selles ülesandes. Portaali andmetel vastutas mootor 6,7 miljoni kustutatud video näitamise eest, kusjuures 76% sellest sisust kustutati isegi enne vaatamiste saamist.