Youtube soovib lastele suuremat kaitset ja värbab 10 000 moderaatorit

Need sammud järgnevad Briti ajalehes avaldatud artiklile “Aeg“, Mis väidab, et suuremate kaubamärkide nagu Adidas, Amazon ja Mars reklaamid ilmuvad YouTube’i videotes lastest ja teismelistest, millele on lisatud pedofiilide kommentaare.

Mõned reklaamijad, näiteks HP arvutifirma, otsustasid sel põhjusel YouTube’is reklaamimise lõpetada ja videoplatvorm “kõrvaldas mitusada kontot ja enam kui 150 000 videot”, mis tekkisid probleemides.

Samuti on Youtube hakanud tsenseerima videoid, mis kasutavad laste koomikseid vägivaldsetes, seksuaalsetes või häirivates stseenides, kui neist teatatakse, muutes need alla 18-aastastele kasutajatele ja YouTube’i kontota inimestele ligipääsmatuks.

See poliitika töötati välja pärast James Briddle’i avaldamist ajaveebis Medium, on jõudnud viiruseteadete stseenidena, mis näib olevat “perekondlik meelelahutus”, kuid need näitavad häirivaid stseene, mida autorite sõnul “kasutatakse laste hirmutamiseks, traumeerimiseks ja väärkohtlemiseks”.

Videoplatvorm näitab oma lehel, et kui kasutaja peab sisu sobimatuks, peaks ta kasutamaaruandlustööriist esitada see YouTube’i tiimile ĂĽlevaatamiseks “, et veenduda, et” on kogukonna reegleid rikkunud “.

Viimase 12 kuu jooksul mitmesugused toimingud loodud videoplatvormi poolt eesmärgiga “kaitsta YouTube’i kogukonda”.