YouTube soovib “sundida” kasutajaid selle tasulise muusikateenuse tellimiseks

Kui pöördute YouTube’i poole, et hobi korras muusikat kuulata, olgu siis õppimise ajal või tööl, pidage meeles, et platvorm kavatseb Ĺľanri videod reklaamidega ĂĽle ujutada. Selle eesmärk on “julgustada” kasutajaid tellima uusi tasulisi muusikateenuseid ja samal ajal reageerima muusikatööstuse kriitikale, mis on seotud kunstnike ja kirjastajate pĂĽsiva autoriõiguste rikkumise ja autoritasu maksete puudumise tõttu tekitatud kahjuga. .

Strateegia esitas muusikateenuste eest YouTube’i eest vastutav Lyor Cohen intervjuus South by Southwest muusikafestivali ajal, nagu ĂĽtles Bloomberg, pidades kasutajaid seda teemat pikka aega kuulama. Uue YouTube’i teenuse eesmärk on konkureerida Spotify ja Apple’iga, kes on juhtivad veebimuusika teenuseid pakkuvad ettevõtted.

YouTube’i muusikateenust testivad ettevõtte töötajad ja selle eesmärk on pakkuda tellijatele eksklusiivseid videoid, võimalust esitusloendite loomiseks ja muude kasulike tööriistade tutvustamist, et veenda audiofiile tellima. Netflixiga sarnase strateegia järgi ei ole YouTube mõeldud ainult videoklippide hoidlaks. See rahastab ka eksklusiivseid videotoodanguid, näiteks kunstnike lavataguseid stseene. Esimesena kirjutasid alla G-Eazy ja Camila Cabello.

Väärib märkimist, et muusikatööstus on viimase kümne aasta jooksul languses olnud, kuid tasuliste voogedastusteenuste kasv on müügi taaselustanud ja Google kavatseb aidata kaasa artistide ja kirjastajate tulude suurendamisele.