YouTube vähendab koroonaviirusega videote eeliseid

YouTube tõmbab koronaviiruse videotelt monetiseerimise väärtust. Platvormil on kombeks loodud sisu monetiseerimise süsteem tundlikel teemadel kohandada ja näib, et ta on seda hiljutise haiguspuhangu valguses ka kohandanud. Pange tähele, et viirusi käsitlevad videod võivad jääda võrku, kuid ei loo loojatele tulu.

YouTube on kinnitanud, et koronaviirus on juba raamitud „tundlike teemade“ raamistikus, nii et kõik „sellele teemale keskenduvad videod demoniseeritakse kuni vastuolulise informatsioonini“, ütles ettevõtte pressiesindaja hiljutises videos.

Praegu on kinnitatud ĂĽle 95 000 COVID-19 nakkuse juhtumit – ĂĽle 3200 inimese on surnud. Hirm võimaliku nakkuse ees pööras tehnoloogiasektori pea peale. Ettevaatusabinõuna lĂĽkati edasi või lĂĽkati edasi kĂĽmneid konverentse. Apple läbib iPhone’ide puudujääki ja paljud tehased on viiruse leviku tõkestamiseks tegevuse lõpetanud.

Loojate kogukonna seas on demonetiseerimisest tulnud mitmeid teateid. Mõni neist väidab, et mainis haiguse nime just teises teemas. Teised väldivad viiruse nime selgesõnalist mainimist, kuid platvorm tõstab esile ka lühendeid.

See reegel on YouTube’i viis tagada, et brändidel pole nende videotega seotud reklaame. Reklaamist saadav tulu on platvormi peamine kasumiallikas, mis 2019. aastal ulatus reklaamipinna mĂĽĂĽgist enam kui 15 miljardi dollarini. Ettevõte usub, et reklaamipaigutus on selles peatĂĽkis platvormi edukuse kriitiline osa ning võimalus haarata tundlike teemade videotega brändinimesid on riskitehnoloogia, mida ei taheta võtta.