YouTube’i streigi sĂĽsteemi kasutatakse väljapressimisskeemis

Rohkem kui autoriõiguste rikkumise hoiatus, mis suunab vastavad tulud tavaliselt algsele omanikule (sisureklaamid), on Strike tõsine teade kellegi teise intellektuaalse omandi konfiskeerimisest või muust rikkumisest. Iga streik on kanaliomanikele kasulik, mõnikord on võimatu teenida sisult teatud aja jooksul tulu, teha otseülekannet, kuid kolmandal hoiatusel kanalid automaatselt blokeeritakse.

Reeglina ei häiri YouTube sĂĽsteemi, nii et sageli on Strike märk allesjäänud “õppekavast” ja enamasti peab selle eemaldamiseks olema hageja, et kanal normaliseeruks. Seetõttu kasutatakse TorrentFreaki veebisaidi andmetel seda sĂĽsteemi sisutootjate väljapressimiseks mõeldud skeemis.

Youtuber ObjectyRaidz, kes on kõige paremini tuntud Minecrafti videote tegemise tõttu, teatas, et rĂĽhm pettureid, pärast sĂĽsteemi kaks võltsrĂĽnnakut, võttis temaga Twitteri kaudu raha kĂĽsides ĂĽhendust, ähvardades teda jätkata kolmandaga. “Tere Onyy, me tegime su Mogokiks. Me tahame, et maksaksite meile 150 dollarit ehk 75 dollarit btc ”, nõudsid kelmid. Sõnumis selgitatakse, et pärast makse ilmumist ilmub hoiatus, mis annab teile selleks veidi aega.

Vaatamata väljapressimise tõsisele ohule ja kuriteole ei saanud ObjectyRaidz YouTube’ilt abi. “Kahju, et YouTube mind eriti ei aita. Ma ei saa kedagi kätte. Ăśhte minu väljakutset ei võetud vastu, ”selgitab autor oma videos, mida ta skeemi kohta avaldab. Tõenäoliselt äratab teie avaliku abi taotlus platvormi tähelepanu, mis peab leidma lahenduse, et vältida selle haavatavust selle loojate ees.