contador gratis Saltar al contenido

YouTube'i tegevjuht avab loojatele kirja

YouTube kuulutab videote ja avalehe soovituste suuremat kontrolli

YouTube'i tegevjuht Susan Wojcicki jagab loojatele kirju ettevõtte rolli kohta solvava sisu vähendamisel ja kajastab sisu loomise ja levitamise avatud platvormi olemasolu, mis võimaldab miljonitele inimestele tasuta haridust anda. inimesed erinevates piirkondades.

Sisu loojad ja sisukunstnikud.

Nagu ma iga kvartal (inglise keeles) teen, tahan mõelda oma prioriteetide üle ja sellele, kuidas aidata teil YouTube'is edu saavutada. Kuid lisaks sellele, et teeme oma traditsioonilise hinnangu selle kvartali kõrgustele ja madalaimatele punktidele, tahan kasutada võimalust ja rääkida millestki, mis on mulle ja YouTube'i tulevikule väga oluline: kuidas omada avatud platvormi ja tasakaalustada seda meie vastutusega kogukonna kaitsmisel.

YouTube loodi põhjusel, et see on avatud platvorm. Selle põhjal panustavad teie sarnased sisuloojad edukale loomemajandusele. Kuid selle avatusega tekivad väljakutsed, mistõttu on meil ka oma reeglid ja neid ajakohastatakse sageli. Varsti avaldatav vihakõne ja ahistamise poliitika (inglise keeles) on meie viimane värskendus. Kohtades, mis on loodud paljude erinevate helide jaoks, millest mõned võivad piiri ületada. Pahad poisid püüavad platvormi enda huvides ära kasutada, isegi kui meie sellesse süsteemi investeeritakse, et seda ära hoida. Mida rohkem probleeme tekib, seda rohkem autoriteete, ajakirjandus ja eksperdid kahtlevad, kas avatud platvorm on kasulik või isegi teostatav.

Isegi nii usun, et avatud platvormi säilitamine on varasemast olulisem.

Esiteks loob see avatus võimalusi. Tänapäeva loojad on meedias kõige kaasaegsemad. Neil ei ole võimalust kaasata end piiratud meediumiseadetesse. Sellised tegijad nagu robootika entusiast Simone Giertz ja pimeda eluviisiga vlogija Molly Burke – nii ebahariliku veetlusega kui ka traditsioonilise meedia poolt ignoreeritud – kogesid YouTube'is erakordset edu ettevõtete juhtimisel, toodete müümisel, teistele töökohtade loomisel ja tõelise majandusliku väärtuse loomisel kogukonnas endas. Või loojad, nagu Laura Vitale, Sallys Welt ja Helen's Recipes, kes muudavad oma kulinaarsoovid täiskohaga tööks, koos edukate kanalite, kokaraamatute ja muuga. Ja nad pole ainsad. Ryersoni ülikooli uuringu kohaselt (inglise keeles) loovad YouTube'i loojad 28 000 täistööajaga töökohta ainuüksi Kanadas. Lisaks loob 20% Kanada kvalifitseeritud tõuaretajatest töökohti teistele. Kogu maailmas toodavad tuhanded kanalid rohkem kui sada tuhat dollarit aastas – see arv kasvab jätkuvalt 40% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Teiseks julgustab avatus toetama kogukonda. Sellistel platvormidel võib üldine kogemus inimesi üllataval viisil ühendada. Näiteks Uus-Meremaa Ryleigh Hawkins lõi kanali Tourettes Teen, et teadvustada, kuidas Tourette'i sündroomiga elada. Informatiivne, rõõmsameelne ja hea video on võitnud fänne kogu maailmas ja lubab teistel sellises seisundis, mis võib põhjustada isolatsiooni, teada saada, et nad pole üksi. Teismelised jagavad videoid, mis näitavad, et neid pole ülikooli vastu võetud. See tuletab teile meelde, et see valus hetk võib juhtuda kõigiga ja on võimalik asju ümber pöörata.

Lõpuks viib avatus õppimiseni. Kuna olen kogu elu professori ja üliõpilase tütar, siis Edutubersi kui kõige algsuse jälgimine, Manual do Mundo ja Eddie Woo muutmine YouTube'ist maailma suurimaks klassiruumiks on mind sügavalt inspireerinud. Iga kord, kui kohtun mõne uue inimesega ja küsin YouTube'i kohta, kuulan lugu saidil õpitud jutust: kuidas YouTube aitab õpilasel matemaatikas edu saavutada, emal garaažiuks remontida või töötajal uusi kutseoskusi õppida.

Tahan teha selgeks, et ükski see juhtub avamata. Vastasel juhul otsustavad teised inimesed, kes saavad oma lugusid jagada, ja platvormil kuuldud helid sarnanevad teistega, kellele on esiletõstetud. Mikroettevõtted, mis tekivad seetõttu, et keegi, kellel on sama soov seepi teha, ei lahku kunagi. Kiusatud teismelised ei leia kogukonda inimestega, kes näevad välja nagu tema, ja see näitab, et kõik saab korda. Ja uudishimulikud ja fanaatilised astrofüüsikud, kes otsivad selle teema kohta mõnda videot, ei pruugi midagi leida.

Avatusele pühendumine pole lihtne. Mõnikord tähendab see ebahariliku, poleemilise või isegi solvava sisu säilitamist. Kuid ma usun, et mitme vaatenurga olemasolu muudab meid lõpuks tugevamaks ja teadlikumaks ühiskonnaks, isegi kui me mõnega neist vaadetest täielikult ei nõustu. Suur osa meie tööst läbipaistvuse kaitsmisel ei seisne mitte ainult suunistes, mis pakuvad mitmesuguseid väljendeid, vaid ka meetmetes, mida võtame vastutustundlike kogukondade tagamiseks. Olen sel aastal mitu korda (inglise keeles) öelnud, et see on minu prioriteet number üks. Vastutustundlik lähenemine platvormi toimimise haldamiseks kaitseb meie kasutajaid ja teiega sarnaseid loojaid. See tähendab ka, et saame jätkuvalt edendada kõiki häid asju, mis tulenevad avatud platvormidest.

Probleemne sisu moodustab vähem kui ühe protsendi YouTube'i sisust. Kuid sellel väga väikesel summal on väga suur mõju nii meie kasutajatele tekitatavale võimalikule kahjule kui ka usalduse kaotamisele avatud mudeli vastu, mis võimaldab sellel loomingulisel kogukonnal tekkida. On teooria, et me ei taha tegutseda probleemse sisu osas, kuna see annab meile ärilise eelise. See pole õige. Tegelikult kaotavad pikas perspektiivis vajalike toimingute tegemata jätmise kulud kasutajate, reklaamijate ja teie, meie loojate usalduse. Tahame selle usalduse saada.

Seetõttu oleme viimastel aastatel investeerinud märkimisväärselt YouTube'i kaitsvasse meeskonda ja süsteemi. Meie lähenemisviis vastutusele hõlmab nelja tähte:

  • EEMALDAME sisu, mis rikub meie eeskirju nii kiiresti kui võimalik. Ja püüame alati oma poliitikat selgemaks ja tõhusamaks muuta, nagu näiteks nalja ja väljakutsete, laste turvalisuse ja vihakõnede (inglise keeles) puhul sel aastal. Mul on hea meel, et rääkisite meile, kui meie eeskirjad sisuloojate kogukonna jaoks ei tööta. Saame selget tagasisidet, et põllumeestevaheline ahistamine on asi, millele tuleb tähelepanu pöörata. Ütlesin oma eelmises kirjas (inglise keeles), et arutasime seda probleemi. Lähikuudel on meil uudiseid.
  • SOOVITAME usaldusväärset häält, kui inimesed otsivad uudiseid ja teavet, eriti kui tegemist on uudiste edastamisega.
  • Oleme VÄHENDanud meie eeskirjadele vastava sisu levitamist. USA-s, kus olime selle aasta alguses soovitusi muutnud (inglise keeles), täheldasime selle video soovitustest tulenevat vaatamiste langust 50%. See tähendab, et kvaliteetne sisu paistab tõenäolisemalt silma. Oleme hakanud neid muudatusi testima ka Suurbritannias, Iirimaal, Lõuna-Aafrikas ja muudel ingliskeelsetel turgudel.
  • Lõpuks seadsime rangemad kriteeriumid kanalitele, mis saavad saidil tulu teenida, TEADES kvaliteetseid ja usaldusväärseid loojaid. Mitte kogu YouTube'is lubatud sisu ei vasta sellele, mida reklaamijad peavad kaubamärgi jaoks sobivaks. Peame siiski veenduma, et nad tunneksid reklaami asukohta mugavalt. Seetõttu aktiveerime loojate jaoks uued sissetulekuallikad (inglise keeles), näiteks Super Chat ja Channel Clubs. Tuhanded kanalid on hakanud lisaks reklaamimisele nende uute tööriistade abil teenima YouTube'is kogutulust enam kui kahekordse tulu.

Teie poolt loojate jutustatud lood inspireerivad mind iga päev. Teie loodud kogukond on elav tõestus sellest, et ideid koondav Internet võib maailma paremaks muuta. Olete loonud midagi erakordset. meie ülesanne on leida ideaalne tasakaal avatuse ja vastutuse vahel, et loojate ja kasutajate tulevased põlvkonnad tagaksid platvormi tuleviku.

Susan Wojcicki