IGRE

Youtube’is on Creative Commonsis juba ĂĽle 4 miljoni video

YouTube’is on Creative Commons Attributioni litsentsi alusel juba ĂĽle nelja miljoni video – see tähendab, et kasutajad saavad neid kasutada ilma, et peaksid sisu kasutamiseks luba kĂĽsima või maksma, kui nad sisulooja nime panevad.

Sellisena saab iga kasutaja kasutada sisukogu “CC”, eemaldada selle video osad ja kasutada seda oma loomingus, olles kohustatud mainima ainult nende klippide autorite nimesid, kelle pildid on nende videotesse lisatud.

Ajal, mil selle käivitamisest on möödunud pisut rohkem kui aasta, 2011. aasta juunis, YouTube’i videote jaotis, teatas teenus, et on nendes tingimustes ĂĽletanud neli miljonit saidil saadaolevat klippi, saades platvormi, kus on suurim omataoline raamatukogu maailmas – paljud neist nende seas on sisu tuntud meediumitest nagu Al Jazeera, C-Span või Voice of America, märgib CNET.

“YouTube’is on neli miljonit Creative Commonsi videot, mis ootavad kasutamist, remiksimist ja taasloomist – rohkem videoid kui mujal maailmas,” kirjutasid teenuse eest vastutavad isikud oma ametlikus ajaveebis. Seda tĂĽĂĽpi litsentsiga sisu leiate YouTube’i videoredaktoris olevalt vahekaardilt.

Avaldatud sõnumites, mis puudutavad mõjutatud kaubamärke, taotletakse ka sisu avaldamist sama litsentsi alusel koos videoga, mille me allpool reprodutseerime.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH