Zao rakendus kasutab videote loomiseks sügavaid võltsinguid ja need levivad Hiinas

Zao on rakendus, mis võimaldab teil muuta kasutaja nägu kuulsates filmistseenides mängivate näitlejate kehaks. Eelmisel reedel (30) Hiina App Store’is käima lastud rakendus jõudis nädalavahetusel enim allalaaditud iPhone’i (iOS) poodide nimekirja tippu ja sai hiinlastest palaviku. Tehnoloogia kasutamine sĂĽgav võlts, suudab programm ĂĽhe foto ĂĽleslaadimisega panna kasutaja vahetama kohti näiteks staaridega nagu Leonardo DiCaprio, Marilyn Monroe ja Kit Harrington.

Hiina arendaja MoMo tehtud rakendus pole saadaval Brasiilia ega Ameerika Ăśhendriikide App Store’is ega Google Play poes. Kuid sellistest foorumitest nagu Reddit leiate APK-sid allalaadimiseks Androidi operatsioonisĂĽsteemist. Installimise lõpuleviimiseks on siiski vaja Hiina telefoninumbrit.

Vaidlusalune rakendus alastuse saamiseks lõpeb; juhtumist aru saada

1/1 Zao: rakendus, mis kasutab deepfake-tehnoloogiat, et muuta kasutajad Hiinas viirusesse levivateks filmistaarideks – Foto: Reproductions / App Store

Zao: rakendus, mis kasutab kasutajaid filmitähtedeks muutmiseks deepfake-tehnoloogiat, levib Hiinas – Foto: Reproductions / App Store

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Mänguarendaja Allan Xia testis Zaot ja demonstreeris rakenduse võimalusi. Xia postitas oma Twitteri profiilile 30-sekundilise video, milles ta esineb filmi erinevates stseenides näitleja Leonardo DiCaprio kehal. Teises rakendusega loodud klipis mängib kasutaja tegelast Game of Thrones sarjast.

Kuigi naljakas, on tulemused veenvad. Xia sõnul toodeti esimene video vaid kaheksa sekundiga, ĂĽhelt fotolt, mille pisipilt asub klipi vasakus alanurgas. Kuid nagu leidis uudisteagentuur Bloomberg, suunab rakendus ka kasutajaid pildistama mitmesugustes olukordades – näiteks vilkuma või suu lahti tegema -, et luua sĂĽgavad võltsingud realistlikum.

Zao tõi näite, kuidas tehnoloogia sügav võlts see pole mitte ainult keerukam, vaid ka kättesaadavam. Tehnika, mis kasutab masinõpet ja tehisintellekti võltsvideote loomiseks, milles inimesed satuvad olukordadesse, mida nad pole kunagi elus kogenud, ilmus esmakordselt 2017. aasta lõpus. Sellest ajast alates on Hollywoodi näitlejannad võltsitud filmide ohvrid. Pornoklippides hakkasid ettevõtted teenuseid pakkuma ja Ameerika Ühendriikide kongress koostas seaduseelnõu, mis kriminaliseeris selle tegevuse.

Vaidlused privaatsusega

Ăśmberkujunduse toimumiseks nõudis Zao kasutajatelt privaatsete fotode ĂĽleslaadimist MoMo serverisse. Rakenduse esimeses versioonis on kasutustingimustes öeldud, et ettevõttel on kogu kasutaja loodud sisu jaoks “tasuta, tĂĽhistamatu, pĂĽsiv ja ĂĽlekantav” litsents. Privaatsuspoliitika tekitas ĂĽldsuse peaaegu kohese reaktsiooni, mis jättis Zao lehele App Store’is ĂĽle nelja tuhande negatiivse arvustuse.

MoMo on uuendanud oma kasutustingimusi, mille kohaselt ei kasuta rakendus saadetud pilte muul otstarbel kui rakenduse ja muude kasutajate heakskiidetud kasutusviiside parandamiseks. Ettevõte lisas ka, et kui kasutaja kustutab pildid, kustutatakse need ka serverist. Tempo polnud siiski piisavalt kiire: see episood pälvis Zao Hiina App Store’is hinnangu 1,9 / 5.

Privaatsusega seotud poleemika meenutab kasutajate nägu vananeva rakenduse FaceApp jagu. Selle kasutustingimusi on kritiseeritud ka ebaselgeks peetud teabe pärast, mis võimaldaks programmile esitatud fotode väärkasutust. Brasiilias määras Procon-SP hiljuti Google’ile ja Apple’ile trahvi, kuna nad ei pakkunud oma poodides FaceAppi kohta vastuolulist teavet sisaldavaid subtiitreid.

Verge ja Business Insideri kaudu

Instagrami meemifiltrid: vaadake, kuidas neid lugudes kasutada

Instagrami meemifiltrid: vaadake, kuidas neid lugudes kasutada