Zeiss ja Nokia tegid taas koostööd, et arendada mobiilikaameraid

Nokia kaubamärgi praegune omanik HMD Global panustab pikaajalisele partnerlusele, et jätkata taaselustamist, mida ta on teinud pikaajalise Finniga nutitelefonide segmendis.

Sel neljapäeval, 6. juulil teatas ettevõte lepingu sõlmimisest Saksa ettevõttega Zeiss. Ettevõtted töötavad koos järgmise Nokia nutitelefoni jaoks uue mobiilikaamera väljatöötamiseks ja Zeissi pressiesindaja sõnul on selle eesmärk seada kvaliteedi osas uued standardid.

Zeiss on üks juhtivaid ettevõtteid pildiseadmete riistvarasektoris ja on varem Nokiaga koostööd teinud. Selle “abielu” tulemuseks on sellised seadmed nagu uusim Nokia N ja Lumia 1020, millel on üle 40MP kaamerad.

Kumbki ettevõte pole kinnitanud, kui kaua see leping kestab, kuid eeldatakse, et Nokia strateegia sõltub suuresti järgmistest nutitelefonikaameratest, kuna Zeiss teeb optika valdkonnas koostööd mitte ainult Soome tehnoloogiaga, vaid ka andurite, pilditöötluse ja algoritmidega.

Pange tähele ka seda, et see võib olla sild Nokia ja virtuaalse reaalsuse vahel. Saksa ettevõte on selles valdkonnas tööd arendanud ja tõi 2016. aastal turule isegi peakomplekti nimega VR One Plus.

Mis veelgi olulisem, see partnerlus loodi eranditult, et Zeissil ei lubataks teiste nutitelefoniettevõtete jaoks pilditehnoloogiat arendada.