Zenfone 5 turule toomine tõestab: Apple määrab endiselt turusuundumusi

Paljud ütlevad, et Apple pole enam endine. Ja ei, muidugi. Mitte ainult sellepärast, et ta oli Tim Cooki (kes oli asutaja ja endise tegevjuhi Steve Jobsi järeltulija) käe all, vaid seetõttu, et põhimõtteliselt oli kogu Apple'i suuremahuline asendatud.

Ettevõtte juhtlehte vaadates kuulusid vaid mõned nimed nagu Eddy Cue, Jonathan Ive, Philip W. Schiller ning Jeff Williams ja Cook ise töökoha ajal Apple'i juhtinud meeskonda. See aga ei tähenda, et see oleks tehnoloogia stsenaariumi korral kaotanud oma olulisuse ja liidripositsiooni (mitte arvudes, kui tead, mida mõtlen). Selle tõestuseks on tuliselt vaidlustatud iPhone X.

Selle käivitamisel seadsid kõik, sealhulgas ka mina, kahtluse alla ettevõtte mõned otsused, eriti lõikamise teema (sälk). Minu puhul ma seda ei peatanud, kuid see, et meil on ülemisel ribal vähe ruumi teabe sisestamiseks, on minu arvates oluline (kui on lubatud „Ära häiri”, kui ühendatud on traadita Bluetooth-peakomplekt, kui VPN on sisse lülitatud ja muidugi protsent õnnistatud aku) piiratud ruumi tõttu on kogu see teave nähtav ainult juhtimiskeskuses.

Pärast pikka arutelu jõudsime järeldusele, et väljalõige pole midagi muud kui Apple'i kaubamärk iPhone X-s. Kuidas eristute maailmas / turul, kus ekraanid hõivavad üha enam kogu seadme esiosa? Kuidas panna tarbija telefoni vaatama ja kohe ära tundma, et see on iPhone? Ilma Incio nuputa oleks see ülesanne keeruline. Aga ei aitäh sälk.

Pidage meeles: enne iPhone X-i ei olnud nutitelefoni ekraanil olevad väljalõiked tavapärased. Kui mu mälu mind ei peta, on seda tüüpi lahendusi suutnud turustada ainult Essential Phone. Selle ilme omaks võttes ja väljalõikude kõrval ruumi avades loob Apple kindlasti "kaubamärgi". Ja kuigi paljud on seadnud kahtluse alla iPhone X kaubandusliku toimivuse, jätkub see suundumus: mõned Androidi maailma tootjad otsivad Cupertinos inspiratsiooni (et olla sõbralik).

Muidugi on paljud neist "ebaolulised" turundused, rääkides vähemalt ebaolulisest läänemaailma, meie reaalsuse kohta. Lisaks ülaltoodule on meil muid näiteid, nagu Leagoo S9 (millel on Pro versioon), eelseisvad Huawei P20 ja P20 Lite (Evan Blass juba korralikult lekitanud) ja oletatav OnePlus 6.

Leagoo S9Leagoo S9, ekraanilõikeline

Kuid sel nädalal käivitas ASUS minu arvates kõige suurema austust iPhone X-i, see tähendab Zenfone 5.

Zenfone 5Pilt: CNET

Enne seadme käivitamist ajakirjandusega kohtumisel, nagu teatas Verge, brasiillane Marcel Campos (ASUS-i turundusjuht) ütles: „Mõned inimesed ütlevad, et me kopeerime Apple'i. Kuid me ei pääse sellest, mida kasutajad soovivad. Peate trendidega kaasas käima. "

Zenfone 5Pilt: CNET

Räägime 6,2-tollise ekraaniga telefonist (19: 9 formaat, LCD, 2246 1080 pikslit), mis hõivab 90% seadme esiosast koos värvitemperatuuri automaatse reguleerimisega (mida Apple nimetab True Tone Display-ks) ja anduritega, et ekraan jääks sisse. kui sa näed seda.

Huvitaval kombel väidab ASUS, et see funktsioon jõuab seadmesse tänu tehisintellektile, kuigi tegelikult on meil sensorid, mida võistlus on mõnda aega kasutanud. Selle küsimuse kohta küsis ettevõte, et ta "võttis AI-i laia määratluse omaks". Ja see on minu meelest täiesti kontrolli alt väljas.

AI ĂĽldse. #Asus # Zenfone5 # backto5

Aga tagasi Zenfone 5 funktsioonide juurde: seadme saab avada näoga, kuid ASUS-lahendus (2D-näotuvastus) on endiselt Face ID-st kaugel, nii et sõrmejälgede avamine on telefoni tagaküljel endiselt saadaval. telefon. Seetõttu on eesmises väljalõikes palju vähem tehnoloogiat kui iPhone X-is. Ja seetõttu on kummaline näha, kuidas ettevõte kiitleb, et väljalõige on väiksem kui Apple’il.

Meie sälk väiksem!

Zenfone 5 kaalub 155 grammi, on varustatud Snapdragon 636 protsessoriga, pakub 64 GB salvestusruumi ja 4 GB või 6 GB RAM-i. Tagaküljel on meil sõrmejäljeanduri kõrval kaks kaamerat (mõlemad 12 megapikslit): peamine f / 1,8 avaga ja sekundaarne nurgaga 120. Eesmise kaamera ava on 8 megapikslit ja f / 2.0. Sellel on ka kolme kiibiga salv, mis võimaldab kasutada kahte SIM- ja microSD-kaarti; selle nutitelefoni akul on 3300 mAh.

Peale Zenfone 5 on meil ka (juunis) Zenfone 5z, millel on sama ekraan, kuid millel on rohkem tehnilisi näitajaid (Snapdragon 845, ruumi 256 GB ja 8 GB RAM-i). Zenfone 5 hinda pole kommenteeritud; 5Z algab omakorda 500 dollarist.

Sarnasused pole ainult eesmises väljalõikes, sest Zenfone 5-l on tagaklaas ja topeltkaamerad on rakendatud vertikaalselt. Tarkvaraliselt, ehkki kõik selle kohta on väga erinev, kuna see töötab Android-süsteemiga, on ASUS otsustanud rakendada ka oma versiooni Apple'i Animoji'st. Sel juhul õigustatud ZeniMoji

Mõni ütleb, et kopeerime Apple'i. Kuid me ei pääse sellest, mida kasutajad soovivad. Peate trendidega kaasas käima.

Allika ettekanne väärib isegi Apple'i ja Samsungi torkimist: "Kui see on" puuvili "ja korealane suudab seda teha, siis saame ka meie."

Fakt: kiire tempoga ja halvasti ühendatud tehnikaturu vaatamine võib Zenfone 5 heas mõttes segi ajada iPhone X-ga. Ja Marceli enda avalduses on see midagi sellist, mis on mõeldud selleks, mida ma nimetan "seni suurimaks austuseks iPhone X-le".

Meie sõbrad pärit Tecnoblog ja Piiramatu aas viibis Barcelonas (Hispaania), kajastades 2018. aasta Mobile World Congress'i ja rääkides uuest ASUS-i turule toomisest:

Tehke ise Zenfone 5 kohta järeldused, kuid tõsi on see, et Apple juhib endiselt nutitelefonide turul suundumusi.