ZON Fibra kampaania on väärt 10 000 euro suurust trahvi

Tarbijate peadirektoraat trahvis 10 000 eurot, millele lisandus 500 eurot kohtukulusid. Küsimus on ettevõtte 2009. aastal käivitatud kampaanias „ZON Fibra ühendatud rohkem kui miljon kodu“, mille DGC on nüüd otsustanud tõlgendada ebaõiglaste tavade osas.

Menetluse lõppenud kaebuse esitas Portugal Telecom, kes süüdistas Zoni selles, et ta kasutas terminit kiu toodete ja teenuste kirjeldamiseks, mida kõnealune tehnoloogia täielikult ei toeta, edastades turule vale idee.

“Reklaamides oma tooteid ja teenuseid, mainides korduvalt kiudu, mainimata korduvalt hĂĽbriidvõrgu olemasolu või koaksiaalkaabli kasutamist, pĂĽĂĽab ZON selgelt ja selgelt tarbijaid vältida, kloonides Meo Fibra tooteid ja teenuseid, viidates PT väiteid tsiteerib nĂĽĂĽd Lusa, kellel on juurdepääs menetlusele.

Arvestades neid argumente ja Zoni kaitset, kes tollal pidas selle termini kasutamist seaduspäraseks, otsustas DGC konsulteerida Anacomiga ja paluda selgitust selle tõttu, et ta kasutas oma klientide kodudesse kiudoptilist teenust.

ZONil on kaks võrku: ĂĽks optiline kiud, kus kiudkaabel ulatub kliendimajutuseni (FTTH – kiud majani) ja hĂĽbriidvõrk, kasutades kiudoptilist kaablit ja koaksiaalkaablit, kus kliendi maja viimases osas kasutatakse koaksiaalkaablit, nii et mõlemal juhul kasutas kostja kiudoptilist optikat ”, selgitas Anacom.

Ka side regulaatori esitatud teabe kohaselt on “esimese potentsiaal oluliselt suurem kui teine”, kuid Zon’i klientideni jõuab just viimane (koos tehnoloogiaga EuroDOCSIS 3.0).

Arvestades selgitusi, otsustas DGC lõpuks, et kuigi ZON-il oli kiudoptiline võrk, “peaks see olema [respeitado] eriline ĂĽlesanne on tarbijaid selgelt teavitada (…), edastamata ideed, et kogu nende võrk on valmistatud optilistest kiududest, teades, et nende töö on seadusega keelatud.

Suhtluses on ebaselge, ettevõtjad eksitavad tarbijaid ja võivad vastutada valel teabel põhinevate otsuste eest, veendumus, et DGC tugineb ka uurimistulemustele, kui leitakse, et tarbijad seostavad seda sõna. kiudoptiline FTTH kiudoptiline võrk.

Tuleb märkida, et tsiviildistsipliini instituudi (ICAP) 2009. aasta dekreedis peeti Zoni kampaaniat juba petlikuks reklaamipraktikaks. Selle analüüsi tulemusena palus ta Zonil kampaania õhust kõrvaldada, mida ettevõte järgis. 2010. aastal jõudis INPI siiski järeldusele, et Zon võib kasutada väljendeid.

Zon kinnitas, et kaebab otsuse edasi, selgitades, et “see on otsus 2009. aasta kampaania kohta, mis on tagasi võetud”.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira