Optimus / Zoni ühinemine annab tööd 150 töötajale

Zon Optimus alustas 2014. aastat “väärtuslikumaga” kui Portugal Telecom

Miguel Almeida juhitud börsiettevõte saavutas sessiooni lõpus turuväärtuse 2,823 miljardit eurot, aktsiad sulgusid 1,48% 5,48 euro juures.

Portugal Telecom odavnes seevastu 1,04% 3,127 euroni, turukapitalisatsioon langes 2,803 miljardi euroni, kirjutas Jornal de NegĂłcios.

Hoolimata asjaolust, et Optimus Zone edestas Portugal Telecomi turuväärtuses, on Henrique Granadeiro juhitud operaatori globaalne hinnang jätkuvalt kõrgem, kuna võrdluses eiratakse iga ettevõtte kapitalistruktuuri mõjusid.

Jornal de Nagócios tsiteeris Bloombergi viidet, et PT väärtus oli eelmise aasta kolmanda kvartali lõpus rohkem kui kolm korda suurem kui tsooni väärtus. Septembri lõpus, lõplike tulemuste esitamise kuupäeval, oli PT äriväärtus 11,3 miljardit eurot, Zon aga 3,4 miljardit, kui see sisaldas Optimuse varasid.

PT turukapitalisatsiooni ja äriväärtuse vahe on tingitud ettevõtte võlgade kasutamisest, sest operaatori kapitali struktuuri rahastati eelmise aasta septembris võla või privileegidega aktsiatega 95%, samas kui Zonis oli see näitaja 34%.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi