Tegevjuht Optimus kaitseb ĂĽhinemist Zoniga

Zon / Optimus ühinemine viiakse lõpule 2013. aasta juulis

Zoni ja Optimuse ühinemine viiakse lõpule järgmise aasta juulis, ütles täna Diário Económico. Kahe ettevõtte kavandatavast ühinemisest teatasid reedel suuraktsionärid Zon ja Optimus. Zoni puhul on Isabel dos Santos, kellel on 28% osalus Rodrigo Costa juhitud rühmas Kento / Jadeiumi kaudu, ja Optimuse puhul Sonaecom.

Nagu reedel väärtpaberituru komisjonile saadetud märkuses mainitud, peaks eelleping olema nüüd konkreetne väärtusettepanek kõigile ettevõtte aktsionäridele, kes peavad otsuse üle hääletama.

Zoni ja Optimuse juhid Rodrigo Costa ja Miguel Almeida teevad kokkuleppe tingimuste saavutamiseks koostööd.

“Kento / Jadeium ja Sonaecom mõistavad, et Zoni ja Optimus SGPSi ĂĽhinemine võimaldab ressursside optimeerimist ning suuremat tõhusust ja kasumlikkust,” rõhutas ettevõte reedel avaldatud dokumendis.

Diário e Económico reedel välja töötatud hinnangute kohaselt võimaldab Zoni ja Optimuse ühinemine ettevõttel sünergiat luua üle 700 miljoni euro. See muudab ka riigi telekommunikatsioonimaastikku, suunab Vodafone kolmandale kohale ja tagab Portugal Telecomile tugevama konkurentsi.

Kahe ettevõtte kogutulud ĂĽletavad 1 miljard eurot ja abonentide arv ĂĽletab viis miljonit. Zoni jaoks on selle toimingu suureks plussiks Optimuse mobiilne äri, mis võimaldab ettevõttel garanteerida pakkumisi, mida toetab tema enda võrk (pakkudes praegu Vodafone’iga sõlmitud lepingu kaudu mobiilsideteenuseid). Optimus kogub mastaapsust televisioonis, kus see juba on olemas, kuid pakkumisega, mis on turul praktiliselt mõttetu.

Ettevõtte aktsiad börsil on teadaandest kasu saanud ja on hinnanud umbes 15%.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi