Zoom jõuab turvaintsidentidest hoolimata iga päev 300 miljoni kasutajani

Zoomi viimane turvaintsident on muretsenud paljusid kasutajaid, kuid videokonverentside platvormi populaarsus kasvab jätkuvalt hüppeliselt. Alates aprilli algusest on igapäevaste kasutajate arv kasvanud 200 miljonilt 300 miljonile, ütles ettevõtte tegevjuht Eric Yuan veebiseminari ajal.

Platvormi järjestikuste turvaküsimuste taustal teatas ettevõte tarkvara uuest versioonist, kus rõhk oli rohkem privaatsusel. Ametliku ajaveebi postituse kohaselt sisaldab Zoom 5.0 kasutajate kaitsmiseks GCM 256-bitist ACM-krüpteerimist.

Zoomi uus versioon võimaldab kasutajatel paremini kontrollida turvasätete täitmist, saab seda kaitsta parooli ja virtuaalse ooteruumiga. Lisaks on Zoom 5.0-s võimalik kohe teatada Zoombombingu juhtumitest.

Suumipommitamine muutus üha sagedasemaks, takistades isegi kaugsõiduklasside tavapärast toimimist Portugalis ja põhjustades Fenprofilt kaebuse peaprokuratuurile. Justiitspolitseil õnnestus tuvastada ahistamise eest vastutav isik ja eemaldada kogu Internetis juhtunu kohta avaldatud sisu.

Ameerika Ühendriikides juhtus sarnane õnnetus siis, kui Internetitrollid sisenesid platvormil virtuaalsesse kohtumisse ja tekitasid kaose. Aprilli alguses teatas FBI mitmetest kaebustest kasutajatelt, kelle Zoom-konverentsi vaevasid vihkavad ja ähvardava keelega pornograafilised pildid.

Antisemiitlike äärmusrühmituste liikmed on selle tehnika abil rünnanud mitmeid juutide usuteenuseid veebis. Ameerika jaama WABC-TV teatel katkestasid New Yorgi juudi koguduse kogunemised haakristi ja solvavaid pilte avaldavate ründajate poolt. CBS News teatas juhtumist, kus rabiga toimus küsimuste ja vastuste sessioon, kus mõned Zoombomberid hakkasid osalejaid ähvardama ja viitasid holokaustile.

Tuleb märkida, et hiljutises intervjuus CNN-ile lõi Eric Yuan turvaintsidendi kohta mea culpa, tunnistades, et Zoom oli algselt mõeldud organisatsioonidele ja ettevõtetele. “COVID-19 kriisi tõttu liigume liiga kiiresti,” ĂĽtles tegevjuht.