Zoom ostis Keybase’i, et tagada platvormil videokonverentside krĂĽptimine

Hoolimata Zoomi pandeemia ajal hüppeliselt kasvavast populaarsusest, on ettevõte silmitsi mitmete julgeolekuprobleemidega: alates Zoombombingu rünnakutest, mis takistavad klassiruumi kaugoperatsioone, kuni haavatavusteni, mida küberluurajad saavad ära kasutada, ning ka infolekkideni Internetis. Tume veeb.

Edasiste ebaõnnestumiste vältimiseks otsustas Eric Yuani juhitav ettevõte investeerida turvalisusse ja osta otsest otsani krĂĽptitud sideteenustele spetsialiseerunud idufirma Keybase. Praegu pole lepingu tingimusi avalikustatud. Intervjuus CNBC-le ĂĽtles Eric Yuan, et Keybase’i omandamine vastab nende kasutajate vajadustele, kes ootavad oma kohtumistes kõrgeimat turvalisuse taset.

Zoomi ametlikus ajaveebis oleva postituse kohaselt on Keybase’i ost osa 90 päeva plaanist, millest ettevõte on võtnud kohustuse platvormil esinevate turvavigade parandamiseks kinni pidada.

Zoom kavatseb lähitulevikus krĂĽpteeritud virtuaalsed koosolekud kõigile platvormi tasulist reĹľiimi kasutavatele liikmetele kättesaadavaks teha. Keybase’i välja töötatud funktsioonid pole kõigile saadaval, kui kasutate Zoomi tasuta versiooni.

Keybase’i ostmine toimub pärast seda, kui Zoom on platvormile lisanud rohkem turvameetmeid. Ettevõte valis hiljuti pilve eest videokonverentside tagamiseks Oracle’i, olles märtsi keskel alustanud partnerluse planeerimist.

Zoomi andmetel kantakse Oracle’i pilveserverite kaudu juba ĂĽle seitsme petabaiti päevas, mis võrdub 93 aasta kõrglahutusega videoga.