Zoomi aktsionärid süüdistavad ettevõtet turva augu varjamises ja USA kohtusse toomises

Ehkki Zoom on pandeemia ajal muutunud üheks kõige populaarsemaks veebipõhiseks suhtlusplatvormiks, on Zoom silmitsi mitmete turvaküsimustega. Arvestades üha suurenevaid „Zoombombing“ rünnakuid ja avastust, et rakendus jagab teavet Facebooki ja isegi Hiina andmekeskustega, otsustas Zoomi üks aktsionäridest Michael Drieu ettevõtte kohtusse kaevata.

San Francisco föderaalkohtule esitatud kaebuses süüdistas Michael Drieu Zoomi platvormi turvavigade kohta teabe varjamises, ütles Reuters. Aktsionärid väidavad, et poleemikal on olnud negatiivne mõju ettevõtte börsil noteerimisele.

23. märtsi seisuga kasvasid ettevõtte aktsiad New Yorgi börsil 135%, sulgudes 159,56 dollarile. Järgmisel päeval hakkas Zoomi hind aga langema ja turu sulgemisel 7. aprillil oli selle aktsiate väärtus umbes 113,75 dollarit.

Zoomi tegevjuht Eric Yuan tunnistas intervjuus CNN-ile hiljuti Forbesi viimast miljardäride nimekirja, tunnistades, et ettevõttel on mitu “barjääri”, mis viitab sellele, et Zoom oli algselt mõeldud organisatsioonidele ja ettevõtetele. “COVID-19 kriisi tõttu liigume liiga kiiresti,” ĂĽtles ametnik. Aprilli alguses jättis tegevjuht ettevõtte ametlikus ajaveebis kasutajate ees vabanduse.

Pange tähele, et New Yorgi osariik otsustas videokonverentside platvormi kasutamise keelata, kuna registreerimisprotsessi ajal oli mitu kaebust turvalisuse ja privaatsuse probleemide kohta.

FBI ise hoiatas küberturvalisuse ohtude eest, mis on seotud selliste sideteenustega nagu Zoom, kusjuures mõned kaebused konverentsi kohta katkestati pornograafiliste sõnumite või ähvardustega. Märtsis süüdistati platvormi analüütiliste andmete jagamises Facebookiga isegi siis, kui kasutajatel ei olnud suhtlusvõrgus kontosid.