2020. aastal tahab Toyota juba autonoomseid autosid mĂĽĂĽa

Jaapani tootja paljastas, et on Tokyos modifitseeritud Lexus GS-is katsetanud autonoomset sõidutehnoloogiat – Mobility Teammate Concept. Tootja nimetab seda Highway Teammate prooviautoks.

Algab Tokyo autonäituse 29. oktoobri väljaanne, kus Toyota peaks esitama selle segmenti strateegia kohta täpsemat teavet.

Siiski on teada, et ettevõte on koostöös Stanfordi ülikooli ja MIT-iga seotud ka tehisintellekti valdkonna uurimisprojektidega. See investeerib nendesse toodetesse 50 miljonit dollarit eesmärgiga muuta teadus turvalisemaks.

2020. aasta oli ka aasta, mil teised tootjad teatasid oma autonoomsete sõidukite võimalikust turule toomisest. Samamoodi näiteks Google’i, Nissani või General Motorsiga. Kuid selle kontseptsiooniga töötavate ettevõtete arv on palju suurem. Peamised tootjad selles sektoris on olemas, kuid väidetavalt on huvitatud ka teisi autsaidereid, näiteks Google. Apple on ĂĽks neist ettevõtetest, kelle autonoomse auto turule toomise kavatsused on näidatud, teatavad mõned kuulujutud, 2019. aastal.