Anacom määras 2014. aastal 7,9 miljoni euro suuruse trahvi: klientide meelitamine uute lepingute silmapaistvale võitmisele

Vale või eksitava teabe edastamine, et suunata kliente uutele teenustele registreeruma ja teavitamiskohustuste rikkumisi, oli eelmisel aastal üks levinumaid rikkumisi ning nende hulgas, mille eest on operaatoritele määratud asjakohaseid trahve.

Samuti tõsteti esile universaalteenuste eesmärkide mittejärgimist või Anacomi kaalutlusi maapealse digitaaltelevisiooniteenuse osas, samuti kaasaskantavuseeskirjade rikkumisi, kaebuste raamatute puudumist või audiotekstiteenustega seotud kohustuste rikkumisi.

Kõigis Anacomi algatatud haldusmenetlustes lõppes 115 operaatori trahviga, 113-s määrati riigi huvides lisakaristused või otsustati seadmete kadumine. 26 juhul rakendati hoiatavaid karistusi. Vaid 80 juhtumit lõppes süüdistatava õigeksmõistmisega.

2014. aastal kasvas Anacomi algatatud juhtumite arv 24,1% võrreldes eelmise aastaga. Samal perioodil laekus reguleerivatele asutustele 720 rikkumiste teadet, millest 346 juhul langetati süüdistusi, mis on 30,5% kõrgemad kui eelmisel aastal. Nendel juhtudel oli kõige silmatorkavam lepingus lojaalsusperioodi puudutava teabe avaldamata jätmine või numbrite või privaatsusega seotud õiguste rikkumine.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi