Apple ei taha Prantsusmaal tahvelarvutite eest makse maksta

Apple ei taha Prantsusmaal tahvelarvutite eest makse maksta

Apple keeldub maksmast tahvelarvutis Prantsusmaal olevate isiklike koopiate eest makse ja on esitanud kohtusse kaebuse, väites, et reegel on “meelevaldne ja vastuolus Euroopa Liidu seadustega”.

Prantsuse seadused näevad ette isikliku kopeerimise eest hüvitise maksmise süsteemi, see tähendab, et sellega kehtestatakse hinnas kajastuv lisatasu sellistele seadmetele nagu CD-d ja MP3-mängijad, et kompenseerida autoriõigusega kaitstud sisu kopeerimist.

2010. aasta detsembris muudeti õigusraamistikku, lisades tahvelarvutite segmendi arvudesse, mis varieeruvad sõltuvalt võimsusest. Määr kehtestati 2011. aasta veebruaris, kuid alates selle aasta algusest ei ole seda rakendatud ja selle muudatusi analüüsitakse.

Prantsuse päevalehe Les Echos andmetel võlgneb õunahiiglane Prantsusmaa rahandusele umbes 4,74 miljonit eurot, 2011. aasta müügiks hinnati umbes 500 000 iPadi.

Vaatamata Prantsuse riigi väidetavalt põhjustatud summa ĂĽlekandmisest keeldumisele kajastab Apple kĂĽsitavaid tasusid sellel turul mĂĽĂĽdavate tahvelarvutite hinnas. “Nii tõusis iPadi hind mullu veebruaris, kui 16 GB suurune WiFi-mudel tõusis 499-lt 508,56 euroni,” kirjutas leht.

Rahvusvaheline ajakirjandus nägi Apple’i ja Prantsusmaa valitsuse vahelisel kokkuleppel ette, mis võib juhtuda teistes sarnaste seadustega riikides.

Pidage meeles, et Portugalis on ettepanekuid õigusaktide läbivaatamiseks, mida praegu erialadel arutatakse. Hariduse, teaduse ja kultuuri komisjoni analĂĽĂĽsitav tekst viitab mitmest aspektist muu hulgas, et praegune seaduslik määr 3% seadmete mĂĽĂĽgihinnast asendatakse iga seadme konkreetse väärtusega, sõltuvalt selle võimest “teostada” või hoida privaatset koopiat. . ”

Väärtus arvestab muu hulgas kahe euro lisamist iga CD-salvesti kohta ja nelja eurot iga CD- ja DVD-salvestaja kohta ning 0,02 eurot GB kohta alates 150 GB-st, kõvaketaste ja SSD-de puhul, mis osutub 0,005 euroni. üle 1 TeraByte.

USB-seadmete puhul tõuseb väärtus kuni 0,06 euroni GigaByte kohta, mobiiltelefonide ja muude seadmete (näiteks MP3-mängijad) puhul on lisamiskulud 0,5 eurot iga GB mälumahu kohta.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Patricia Calé